Geliştirmek İstediğiniz Bölgeler İçin Hangi Sporu Yapmanız Gerektiğini Bir Bir Anlatıyoruz!

-
Abone ol

Hepsini yapmak isterdim...

Yürüyüş

Yürüyüş yapmak, bacaklarınızdaki yağları yakmanızı oldukça hızlandırır. Aynı zamanda, omuzlarınız yağ kaybedecek ve istenmeyen derecede büyümeyecek.

Etki ettiği kaslar: Bacaklar ve kollar.

Yoga

Yoga, yağ oranını dengeli azaltmak için en iyi spor türlerinden biridir. Esnekliğinizi artırarak uzun ve güzel bir vücut elde edebilirsiniz. 

Etki ettiği kaslar: Omuz kemeri, karın kasları ve bacaklar.

Tenis

Yağ oranınızı çabuk bir şekilde düşürebileceğiniz bir spor türü. Düzenli tenis oynayan insanlarda ortalama yağ oranı %16 ile %18 arasındadır. Aynı zamanda, omuzlarınızı güçlendirir ve bacaklarınızı sıkılaştırır. Daha kadınsı vücut hatları isteyenlere ise yoga'yı öneriyoruz. 

Etki ettiği kaslar: Uyluklar, omuz ve kollar.

Yüzme

Yüzücülerin diğer spor branşındaki insanlara göre daha yüksek yağ oranına sahip oldukları bilinir. Omuz ve göğüs kaslarının gelişmesi ve genişlemesini isteyenler için ideal bir spor türüdür. 

Etki ettiği kaslar: Göğüs, kollar ve üst sırt.

Jimnastik

Kadın jimnastikçilerin çoğu genelde ince ve kısa olurken, erkekler ise kaslı üst vücutları nedeniyle 'V' şeklindedir. Çok ince bedenleri olmasa da oldukça fit bacak ve kolları vardır. Esneklik ise oldukça önemli bir konudur.

Etki ettiği kaslar: Bacak, kol ve karın.

Bisiklet sürmek

Bacak ve kalça kısımları, vücudunuzun en çalışan bölgeleri olacaktır.  Hızlıca yağ yakıp, kas kütlenizi artırabilirsiniz. Bisikletçilerin; kadınlarda yağ oranı %12 ve %16 arasındayken, erkeklerde ise bu oran %6 ve %11 arasındadır.

Etki ettiği kaslar: Bacak ve kalça.

Koşu

Koşucular, çok az yağ oranlarıyla bilinir. Ortalama %7 oranındadır. Oksijen seviyeleri oldukça yüksektir, bu yüzden kılcal damarları iyi gelişmiştir. Üst vücutları ise çok fazla gelişmez. 

Etki ettiği kaslar: Uyluk ve kalflar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
ufukdiyo

Sağlık için her gün 10 bin adım.

stiletto

bel ? :(

chuck-berry

sex

nini-sza

plates yapin plates.gecin bunlari 😂😂

chuck-berry

Beyin kasları için de satranç ve briç...

gri-en-soguk-renktir

Yoga için ciddi ciddi bu kadar kısa ve saçma bir açıklama mı yazdınız? Bahsettiğiniz durum herhalde yalnızca fotoğraftaki duruş için geçerli. Yüzlerce farklı yoga duruşu var ve vücuttaki istisnasız her kası çalıştırıyorlar. İç organlara masaj yapanı, beyne kan gitmesini sağlayanı bile var.

Görüş Bildir