Geleceğinize Işık Saçacak Bir Üniversitede Okumanız İçin 13 Neden

2.9bPAYLAŞIM

Üniversite tercih dönemindeki bir öğrenci, seçeceği üniversiteden ne bekler? Dünya standartlarında eğitim, bilgiye kolayca ulaşabileceği kaynaklar, hem kültürel hem de sanatsal olarak gelişim ve daha birçoğu... Kısaca aydınlık bir gelecek...

İşte; "Geleceğinize Işık Saçacak Bir Üniversitede Okumanız İçin 13 Neden".

1. Geleceğinize ışık saçan bir üniversitede okuyarak; kendi ayaklarınız üstünde durabilen, üretken, sorumluluk sahibi iyi meslek insanı ve bir aydın olarak yetişebilirsiniz.

Üretken, yapıcı, yaratıcı mezunlar vermek üzere özgür, çağdaş, bilimsel ve dünyanın saygı duyduğu son eğitim yöntemleriyle, araştırma ile bütünleşik, çok boyutlu, sektörle iç içe, uluslararası ilişkilerle güçlü bir üniversiteden mezun olmayı kim istemez ki? 😎

2. Güçlü bir kariyer ve mezun ağına dahil olabilir, uluslararası deneyimler, sektörde yaptığınız önemli stajlar sayesinde siz de işverenlerin tercih ettiği bir mezun haline gelebilirsiniz.

Mezun olduğunuz üniversitenin adını söyleyince saygınlık kazanacak ve o üniversiteden daha önce mezun olanlarla yoğun ilişkiler içerisinde olacaksınız...

3. Öğretim elemanı başına 20’den az öğrenci oranıyla, diğer dünya üniversitelerinde olduğu gibi kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Öğretim üyelerine ulaşmakta zorluk çekmez, her an onların bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

4. Avrupa’da, Amerika’da, Uzak Asya’da sektörlerde ya da üniversitelerde bulunmuş, Türkiye’deki önemli yüksek öğretim kurumlarında eğitim almış ve deneyimli akademisyenlerden eğitim alabilirsiniz.

Bilgiye ve çağa hakim, sürekli kendini yenileyen eğitimcilerle en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

5. Hem köklü geçmişi hem de çağdaş yapısı sayesinde dünya standardını yakalayan bir eğitim anlayışına dahil olabilirsiniz.

Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar ve Fen Edebiyat Fakülteleri'nde yer alan 34 lisans programının yanı sıra iki Meslek Yüksekokulu’nda 20 programı ile ön lisans eğitimi, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde lisansüstü eğitim veren bir üniversite hayal edin ve bunun 130 yıllık bir geleneğin ürünü olup hala büyümekte olduğunu düşünün...

6. Tıpkı ruhla beyin gibi sanatla bilimin de iç içe olduğunu bilen ve böyle bir eğitim anlayışını benimseyen öncü üniversite ile her yönde gelişiminizi sağlayabilirsiniz.

Yükseköğretim planlarını yıllardır STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) alanlarının bütünü oluşturduysa da artık sanattan ayrı düşünülemediği de kabul edilen yeni bir akım. Buna STEAM; Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik, Art-Sanat, Mathematics Matematik diyoruz. Zira tasarımın, projelendirilmiş çok disiplinli çözümlerin sayısal/sözel, bilimsel/sanatsal ayırımı yok.

7. Başarı, çalışma ya da spor bursu alan öğrencilerden biri olabilirsiniz.

Eğitiminizi üniversite tarafından hak ettiğiniz gibi desteklenerek tamamlayabilirsiniz.

8. Öğrenci odaklı bir eğitimin içinde olup, öğrenci kulüpleri ve öğrenci konseyi sayesinde üniversite yönetiminde söz sahibi olabilirsiniz.

Yönetimde yalnızca öğretim üyelerinin değil, öğrencilerin de sözü geçmeli. Çünkü üniversite, herkesten çok öğrencilerin...

9. Türkiye'deki ilklerden biri olan YapLab'larda yaratıcılığınızı hızlıca prototipe dönüştürüp dünyaya açık, ortak icat ve tasarım ağında yer alabilirsiniz.

Üç boyutlu yazıcılar, lazer kesiciler gibi ekipmanlarla kurulan YapLab sayesinde, deneme-yanılmanın süresini ve maliyetini düşürüp yaratıcılığınızı hızlıca ürüne dönüştürebilirsiniz.

10. Teknolojik alt yapıya sahip derslikler, kütüphaneler, sosyal ve spor tesisler ile hem doğanın hem de şehrin içinde yer alan kampüsler sayesinde kendinizi evinizdeki gibi rahat hissedebilirsiniz.

İki sanat galerisi, altı konferans salonu da bulunan kampüsü toplamda 526 bin 60 metrekare alan üzerine kurulu kampüsleri ile tüm olanakları sunan bir üniversitenin öğrencisi olabilirsiniz.

11. Üniversitedeyken staj, üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulmanız kolaylaşır; üniversitenin doğrudan sağladığı staj ve iş imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Öğrencilerinin yaratıcı düşünme, yenilikçi girişimlere dönüştürme yetkinliklerini arttırmak amacıyla stratejik iş birlikleri olan bir üniversitede yerinde eğitime erişebilirsiniz. Çok uluslu dev firmalardan yerel AR-GE merkezlerinde hem staj yapıp hem iş olanağı bulabilirsiniz...

12. ABD, Kanada, Kore, Avusturya, Almanya, Fransa gibi çok sayıdaki dünya üniversiteleri ve şirketleri ile yapılan iş birliği sayesinde; birçok ülkede tanınır olacaksınız.

Yapılan uluslararası eğitim denkliği/eşdeğerliği tescilli anlaşmaları sayesinde birçok ülkede deneyimler edinebileceksiniz...

13. Eğer akademik başarılara imza atarsanız, Onur Konseyi dahilinde her yıl üniversitenin anlaşmalı olduğu bir kurumun misafiri olarak yurt dışına gidebilirsiniz.

Böylece hem yurt dışındaki üniversiteleri tanıyıp hem de yüksek lisans için güzel imkanlar yakalayabilirsiniz.

Tüm bu özelliklere sahip olan bir üniversitede okuyup geleceğiniz de gözlerinizin içi gibi parıldasın istiyorsanız, sizin için doğru tercih; Işık Üniversitesi!

Işık Üniversitesi! İyi insanların güçlü, güzel üniversitesi...

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir