Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Game of Thrones'un Dizisininde Yer Almayan 16 Anekdot

98PAYLAŞIM

1. Jon

"Kenarları ustura kadar keskin, tıraş olacak kadar."

"Kızlar tıraş olmaz ki," dedi Arya. Jon güldü. "Belki de olmalılar, Rahibe Mordane'in bacaklarını gördün mü hiç?"

Sevgili Jon'un o bacakları nasıl gördüğü merak konusu..

2. Tyrion

Mormont sağır gibiydi. "Doğugözcüsü'ndeki balıkçılar, sahilde ak yürüyenlere rastlamışlar."

Tyrion bu sefer dilini tutamadı. "Lannis Limanı'ndaki balıkçılar da sık sık mezgite rastlıyor."

Ak gezen mi? Dikkatli bak hamsidir o bea.

3. Walder

Theon Greyjoy, Hodor'un çok şey bilmediğini ama kendi adını bildiğinden hiç şüphe edilemeyeceğini söylemişti. Bunu Yaşlı Dadı'ya söylediklerine kıkırdamıştı kadın. Hodor'un gerçek adının Walder olduğunu ve Hodor isminin nereden çıktığını bilmediğini itiraf etmişti. Hodor, bildiği tek kelime olan 'Hodor' u sık sık tekrar edince, Yaşlı Dadı da ona böyle seslenmeye başlamıştı ve adı Hodor kalmıştı.

O bizim için hep Hodor olarak kalacak.

4. Tyrion

Sör Rodrik bağırdı, "Kışyarı!" Şavaş naraları atan Bronn ve Chiggen'la birlikte adamı karşılamaya gitti. Başının üzerinde dikenli bir gürz sallayan Sör Willis onları takip etti. "Harrenhal! Harrenhal!" diye çığırıyordu. Tyrion bir an öne fırlayıp baltasını sallamak ve Casterly Kayası! diye bağırmak için dayanılmaz bir istek duydu ama çılgınlığı hemen geçti ve tekrar kayanın dibine oturdu.

5. Jorah

"Viserys, on bin Dothrak çığlıkçısıyla Yedi Krallık'ı silip süpürebileceğini söylüyor."

Sör Jorah yüzünü buruşturdu. "Viserys on bin süpürgeyle bir ahırı bile süpüremez."

6. Cressen

Cressen, Asshai' de yaprağa ne isim verdiklerini, Lys'li zehircilerin kristallere hangi ismi taktığını hatırlamıyordu. Hisar'da bu kristallere kısaca boğucu denirdi. Bir kadeh şarabın içinde çözülür, içen adamın boğaz kaslarını en güçlü ellerden daha beter sıkar, soluk borusunu kapatırdı. Kurbanın yüzü, ölüm büyüten kristal tohumlar gibi morarırdı ama boğaza takılan bir lokma ekmek yüzünden de ölebilirdi insan.

...

Yapımı çok zordu ve çok uzun zaman alırdı. Gerekli malzemeler ender bulunurdu ve çok pahalıydı. Nasıl yapıldığını Lys'teki simyacılar ve Braavos'taki Yüzsüz Adamlar bilirdi.. bir de üstatlar... ama Hisar'ın duvarlarını dışında bundan bahsedilmezdi. Bir üstadın gümüş halkayı şifa sanatını öğrendiği zaman taktığını bütün dünya bilirdi ama iyileştirmeyi bilen bir adamın öldürmeyi de bildiğini herkes unuturdu.

7. Jon

Jon bir yay kadar gergin halde ayağa kalktı. "Bunlar beni rahatsız ediyor olsa bile ne değişir? Ben bir piçim."

"Bir piç olarak ne yapacaksın peki?"

"Rahatsız olacağım."

8. Bronn

"Adam toplama işi nasıl gidiyor?" dedi Tyrion.

"Gayet iyi. Bu akşam üç asker daha buldum."

"Hangilerini tutacağına nasıl karar veriyorsun?"

"Onları alıyorum, sorguluyorum, nerelerde savaştıklarını ve iyi birer yalancı olup olmadıklarını öğreniyorum." Bronn gülümsedi. "Daha sonra onlara beni öldürme fırsatı veriyorum, benim de eşit şansım oluyor elbette."

"Öldürdüğün oldu mu?"

"İşimize yarayacak olanları değil."

"Ya biri seni öldürürse?"

"İşte o adamı kesinlikle almalısın."

9. Efkarlı Edd

"Bence ölüler çok sıkıcı insanlardır ve sürekli şikayet ediyorlardır; toprak çok rutubetli, soğuk, benim mezar taşım daha büyük olmalıydı, onun bedeni neden benimkinden fazla kurtlandı.."

Tamam yürüyen ölüleri anlarımda, trip atan ölü nedir kardeşim?

10. Tyrion

"Leydi seni yine akşam yemeğine davet ediyormuş. Yemekte domuz budu, dut soslu ördek dolması ve.."

"..kızı varmış." diye tamamladı Tyrion. "Özür dilediğimi söyle."

"Ördek dolması çekmiyor mu canın?" diyerek sırıttı Bronn.

"Belki de ördeği sen yemelisin. Kızla da sen evlenirsin. Ya da daha iyisi, yemeğe Shaga'yı gönderelim."

"Shaga kızı yiyip ördekle evlenir." dedi Bronn.

11. Petyr Baelish

Mor renkli takımı ve sarı saten peleriniyle çok şık görünen Lord Petyr pencere sekisine oturmuş, eldivenli elini zarifçe dizinin üstüne koymuştu. "Kral elinde bir yayla tavşanlarla dövüşüyor." dedi. "Tavşanlar kazanıyor, gelip bakın."

12. Tazı

Sör Boros miğfer siperini kaldırdı. "Sör, nereye..?"

"Sör diyen dilini koparırım. Şövalye olan sensin, ben değilim. Ben kralın köpeğiyim. Unuttun mu?"

13. Arya

Kıyıdan yirmi beş metre kadar açıkta üç siyah kuğu yüzüyordu. Nasıl da huzurluydular.. kimse savaştan bahsetmemişti onlara. Yakılan kasabalar, katledilen insanlar umurlarında değildi. Kıskanan gözlerle kuğuları izledi Arya. Bir yanı kuğu olmak istiyordu, diğer yanı kuğu yemek.

14. Bronn

Diğer müşterilerden birkaçı yan gözle Tyrion'ı süzüyordu. Buraya son gelişinde bir adam üstüne tükürmüştü... daha doğrusu denemişti. Tükürük Tyrion yerine Bronn'a isabet etmişti. Adam bundan sonra dişsiz ağzıyla tükürecekti.

15. Penrose

Kral çenesini sıktı. Bir şey söylemedi.

Onun yerine Melisandre konuştu. "Işık Tanrısı sizi kendi karanlığınızdan korusun Sör Cortnay."

"Işık Tanrısı'nı Ötekiler becersin." diye karşılık verdi Penrose.

Evet sanırım hepimizin dört sezondur söylemek istediği şey.

16. Tyrion

"Benim babam henüz ölmedi," dedi Tyrion. Listeyi inceledi. "Bu isimlerden bazılarını biliyorum. Bunlar zengin adamlar. Tacirler, esnaflar. Neden bize karşı komplo kursunlar?"

"Görünüşü göre savaşı Lord Stannis'in kazanacağına inanıyorlar ve zaferi paylaşmak istiyorlar. Taçlı geyikten esinlenerek kendilerine Boynuzlu Adamlar adını takmışlar."

"Birileri onlara Stannis'in armasını değiştirdiğini söylemeli. Böylece onlar da Sıcak Kalpler olurlar."

17. Ve bonus, evet dizide geçtiğinin farkındayım ama koymadan 'Game of Thrones'dan İnciler' tamamlanmış hissetmezdim.

"Kapıları aç. İçeri doluştuklarında etraflarını sar ve hepsini öldür." Tazı, uzunkılıcının ucunu yere sapladı, kabza topuzuna tutundu, ileri geri sallanmaya başladı. "Adamlarımın yarısını kaybettim. Atlarımı da. O ateşin içine bir kez daha girmem."

Sör Mandon Moore, Tyrion'ın yanına geldi, beyaz mineli kalkanı lekesizdi. "Kral Eli emrediyor."

"Kral Eli'ni sikeyim." Tazı'nın yüzünün kanla kaplı olmayan yanı süt kadar beyazdı. "Biri bana içecek bir şey getirsin." Bir altın pelerinli adama bir kupa uzattı. "Su? Suyunu sikeyim. Bana şarap getir."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karahuso

10. ya sesli gülmüşlüğüm vardır...

helheimlinasa

"Kıyıdan yirmi beş metre kadar açıkta üç siyah kuğu yüzüyordu. Nasıl da huzurluydular.. kimse savaştan bahsetmemişti onlara. Yakılan kasabalar, katledilen insanlar umurlarında değildi. Kıskanan gözlerle kuğuları izledi Arya. Bir yanı kuğu olmak istiyordu, diğer yanı kuğu yemek." efsane ya asfasdf

sezercaglar

"Babası, Robb ve Jon'la birlikte Kurt Ormanı'nda domuz avına çıkardı. Hatta bir keresinde Bran'ı bile götürmüşlerdi. Daha büyük olmasına rağmen Arya'yı hiç götürmemişlerdi. Rahibe Mordane avın leydilere uygun bir iş olmadığını söylerdi. Annesi, büyüdüğü zaman bir şahin alabileceğine dair söz vermişti. Şimdi büyümüştü, bir şahini olsa yerdi."

Görüş Bildir