Görüş Bildir
Haberler
Galatasaray UEFA'ya Bilançoyu Gönderdi

Galatasaray UEFA'ya Bilançoyu Gönderdi

Fatih
22.08.2015 - 21:01
İçeriğin Devamı Aşağıda

Galatasaray'ın finansal fair play kriterleri doğrultusunda hazırladığı yıllık bilanço UEFA'ya gönderildi.

Galatasaray , finansal fair play kriterleri kapsamında hazırladığı yıllık bilançoyu UEFA 'ya gönderdi. Sarı kırmızılı kulübün, geçtiğimiz yıldan bugüne kadar oluşan mali tabloları detaylı bir şekilde değerlendirilecek.

NTVSpor'un haberine göre Galatasaray yönetimi, tabloların iyi durumda olduğunu ve önümüzdeki yıl için Avrupa kupalarına katılamama gibi bir tehlikenin bulunmadığını belirtirken, UEFA'nın tabloları inceledikten sonra vereceği cevaba göre toplantının gerçekleşebileceğini ifade etti. Sarı kırmızılı yöneticiler, 'UEFA her 6 ayda bir, Avrupa'nın bir çok kulübünden bu tabloları rutin olarak istiyor. Ortada olağanüstü bir durum yok. Kaldı ki, son 1 yılda yapılan tasarruflar tablolarda yer alıyor. Galatasaray'ın geleceği için gerek yeni yönetimimiz, gerekse Duygun Yarsuvat döneminde önemli tasarruflar yapıldı. Bu tablolar doğrultusunda önümüzdeki dönemde Avrupa kupalarına katılmama gibi bir tehlike bulunmuyor' diye konuşurken, UEFA'nın rakamları inceledikten sonra cevabının bir kaç hafta sürebileceği vurgulandı.

UEFA'nın finansal fair play kriterlerine göre, Galatasaray'ın önümüzdeki sezon 40 milyon Avro'dan fazla zarar etmemesi gerekiyor. Sarı kırmızılı yönetim bu doğrultuda çalışmalarını titizlikle yürütürken, mali açıdan denge politikası izleyerek UEFA'dan ceza almamak için dikkatli davranıyor.

Goal

Kaynak: http://www.goal.com/tr/news/235/avrup...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın