Görüş Bildir
Haberler
Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nda Sponsor Krizi

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nda Sponsor Krizi

Enver K.
11.08.2015 - 10:51
İçeriğin Devamı Aşağıda

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın Eurocup'a katılacağı belli olunca Odeabank sponsorluk ödeneğini düşürdü.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'na sponsor olacağı açıklanan Odeabank 'ın Sarı-Kırmızılılar'ın Euroleague yerine Eurocup'a katılacak olması nedeniyle bütçeyi küçültmesi transferi durma noktasına getirdi.

Galatasaray 'da sponsor kriziyle arapsaçına dönen transfer düğümü bir türlü çözülemiyor. Geçtiğimiz yıllarda kadın takımına sponsor olan ve önümüzdeki sezon ise erkek takımının sponsorluğunu üstleneceği açıklanan Odeabank'ın, Sarı-Kırmızılı takımın Eurolague yerine Eurocup'a katılacak olması nedeniyle geri adım attığı ortaya çıktı.

Galatasaray'a sponsorluk için ödeyeceği bedeli aşağıya çekme kararı alan Odeabank'la Sarı-Kırmızılı yönetim arasında yaşanan anlaşmazlık yüzünden transfer durma noktasına geldi. Mayıs ayı sonunda düzenlenen olağan genel kurul sonunda Galatasaray Kulübü başkanlığına seçilen Dursun Özbek'in o dönemde prensip anlaşmasına vardığı Odeabank'ın, Sarı-Kırmızılı takımın Euroleague yerine 2 numaralı kupa olan Eurocup'ta mücadele edecek olması nedeniyle geri adım attığı ve ödeyeceği yıllık bedeli yarı yarıya düşürmeye karar verdiği belirtildi.

Odeabank'ın bu hamlesi yönetim tarafından veto edilirken iki tarafın yeniden bir araya gelerek anlaşma sağlamaya çalışacağı açıklandı.

Fanatik

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın