Galası Cannes Film Festivali'nde Yapılmıştı! Türkiye'nin Oscar Adayı Nuri Bilge Ceylan'ın 'Ahlat Ağacı'

 > 
1.1bPAYLAŞIM

Altın Palmiye ödüllü Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın prömiyeri Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirilen filmi 'Ahlat Ağacı', Türkiye'nin 91. Akademi Ödülleri'ndeki Oscar adayı olarak belirlendi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 17 kişilik seçici kurul, Amerika’da yapılacak 91. Akademi Ödülleri (OSCAR) Yabancı Dilde En İyi Film Dalı’nda Türkiye adayını belirlemek üzere değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Türkiye’nin Yabancı Dilde Oscar adayı seçildi.

Sanatsal Etkinlikler Komisyonu’na başvuran 12 filmin değerlendirildiği Kurul’da yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın yaptığı “Ahlat Ağacı” filmi, Türkiye’nin Yabancı Dilde Oscar adayı olarak belirlendi.

Prömiyeri Cannes Film Festivali'nde yapılmıştı.

Altın Palmiye ödüllü Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın prömiyeri Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirilen filmi "Ahlat Ağacı"nın oyuncu kadrosunda Aydın Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü, Serkan Keskin, Tamer Levent, Akın Aksu, Ahmet Rıfat Şungar, Kubilay Tunçer ve Öner Erkan bulunuyor.

Film, üniversiteyi bitirdikten sonra yazdığı kitabı bastıracak parayı bulma adına memleketine dönen, ailesiyle ve geçmişte tanıdığı insanlarla yüzleşme sürecine giren bir gencin hikayesini konu ediniyor.

Türkiye'yi Oscar ödül töreninde temsil edecek olan Ahlat Ağacı sosyal medyanın gündeminde👇

Ahlat Ağacı Filmini Gözünüzde Çok Daha Değerli Kılacak 15 Muhteşem Detay - onedio.com
Ahlat Ağacı Filmini Gözünüzde Çok Daha Değerli Kılacak 15 Muhteşem Detay - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir