Görüş Bildir
Haberler
G7 Ülkelerinin Sağlık Bakanları Omicron Gündemiyle Acil Toplandı

G7 Ülkelerinin Sağlık Bakanları Omicron Gündemiyle Acil Toplandı

Covid-19’un Güney Afrika'da ortaya çıkan Omicron mutasyonuna karşı G7 Sağlık Bakanları acil eylem toplantısı düzenledi. İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid tarafından acil toplantıya çağrılan G7 bakanları, toplantı sonrası yayınladıkları ortak bildiride, 'Küresel topluluk, ilk değerlendirmede acil eylem gerektiren yeni ve son derece bulaşıcı bir Covid-19 varyantı tehdidiyle karşı karşıyadır' ifadeleri kullanıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

G7 Sağlık Bakanları, Covid-19’un Güney Afrika’da keşfedilen Omicron mutasyonu gündemiyle acil olarak toplandı. İşte detaylar...

G7 Ülkeleri Sağlık Bakanlarından Covid Açıklaması...

G7 Ülkeleri Sağlık Bakanlarından Covid Açıklaması...

İngiltere, ABD, Kanada, Japonya, Almanya, Fransa ve İtalya'dan oluşan G7 ülkelerinin sağlık bakanları yaptıkları ortak açıklamada, Güney Afrika'nın mutasyonu tespit etme ve diğer ülkeleri buna karşı uyarma konusundaki çalışmalarından övgü ile bahsetti. Bakanlar ayrıca, toplantıda Covid-19 aşılarına erişimin sağlanmasının stratejik öneminin kabul edildiğini, bu konudaki bağış taahhütlerinin ileriye taşındığını ve aşı ile ilgili yanlış bilgilerle mücadele etmenin yanı sıra araştırma ve geliştirmeyi desteklediklerini belirtti. Omicron'u izlemek için Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve uluslararası ortaklarla yakın çalışmaya devam etmeye kararlı olduklarını belirten bakanlar, aralık ayında tekrar bir araya gelme taahhüdünde bulundu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın