Futbolcuyum Diyerek Kamerun'dan Türkiye'ye Geldi İnşaat İşçisi Oldu

-
Abone ol

Futbolcular denince aklımıza lüks arabaları, uğradıkları trend mekanlar ve pahalı evleri aklımıza geliyor olabilir. Ancak madalyonun öbür yüzü çok farklı. Çünkü ucunda şan ve şöhretin olduğu bu dünyada başarısızlık hikayeleri de var. Bunlardan biri de Thierry Christel. 27 yaşındaki Kamerunlu futbolcuyum diye Türkiye'ye geldi ama işin aslı idmanda ortaya çıktı.

Christel bir süre önce Türkiye'ye gelmiş.

Ülkemize gelir gelmez Karadeniz ekibi Sinopspor'a başvurmuş ve Kamerun'da 2. ligde top koşturduğunu söylemiş.

Ancak çıktığı ilk idmanda futbolcu olmadığı ortaya çıkmış. Christel şimdi inşaatlarda çalışarak geçinmeye ve Kamerun'daki dokuz kardeşi ve ailesine para göndermeye çalışıyor.

Ancak Kamerunlu, Sinopspor teknik heyetiyle aynı fikirde değil...

"Ben futbolcuyum. Lisansım çıkmadı. Mecburen çalışmak zorundaydım. İnşaatlarda çalışıyorum. Lisansımı çıkarabilirsem futbol oynamayı çok istiyorum. Çok yetenekliyim" diyor.

Sinopspor Başkanı Ayhan Özhan ise futbolcu olduğunu iddia eden kişinin kendileri ile bir bağı olmadığını belirtiyor ve ekliyor.

"Bu genç arkadaşımızın bizimle alakası yoktur. Göçmen olarak Sinop’a gelmiş ve top oynayacağını ifade etmiş. Bu olayla benim yönetimimde olmadı. Benden önceki yönetimde olmuş. İdmana çıkarmışlar. Topla alakası yokmuş ve göndermişler. İnşaatlarda çalışmaya gelmiş" diyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seiyatomoe

Lan içim sızladı.Lisans çıkartın da küçük takımlarda oynatın nolucak.Tek derdi para değil anlaşılan,hayali de aynı zamanda.Bunu buradan başka bir Ülke'de gerçekleştiremez.Şu adamın elinden tutup futbolcu yapınız bir zahmet.İpini koparanmış,şuymuş,buymuş geçiniz.Neremiz doğru :D

viyol10sel

ipini koparanın kolayca girdigi ülke olmamiz ne kadar dandik yonetildigimizin en büyük ibarelerinden. Yine de bu adamın dindariz diyerek gelip her türlü şerefsizliği yapan ülkeyi yöneten sahtekarlardan bin kat yüce bir amacı var, ailesine para gönderebilmek...

muhammet-ozturk14

Santim yetmemiş.

Görüş Bildir