Futbolcuyum Diyerek Kamerun'dan Türkiye'ye Geldi İnşaat İşçisi Oldu

-

Futbolcular denince aklımıza lüks arabaları, uğradıkları trend mekanlar ve pahalı evleri aklımıza geliyor olabilir. Ancak madalyonun öbür yüzü çok farklı. Çünkü ucunda şan ve şöhretin olduğu bu dünyada başarısızlık hikayeleri de var. Bunlardan biri de Thierry Christel. 27 yaşındaki Kamerunlu futbolcuyum diye Türkiye'ye geldi ama işin aslı idmanda ortaya çıktı.

Christel bir süre önce Türkiye'ye gelmiş.

Ülkemize gelir gelmez Karadeniz ekibi Sinopspor'a başvurmuş ve Kamerun'da 2. ligde top koşturduğunu söylemiş.

Ancak çıktığı ilk idmanda futbolcu olmadığı ortaya çıkmış. Christel şimdi inşaatlarda çalışarak geçinmeye ve Kamerun'daki dokuz kardeşi ve ailesine para göndermeye çalışıyor.

Ancak Kamerunlu, Sinopspor teknik heyetiyle aynı fikirde değil...

"Ben futbolcuyum. Lisansım çıkmadı. Mecburen çalışmak zorundaydım. İnşaatlarda çalışıyorum. Lisansımı çıkarabilirsem futbol oynamayı çok istiyorum. Çok yetenekliyim" diyor.

Sinopspor Başkanı Ayhan Özhan ise futbolcu olduğunu iddia eden kişinin kendileri ile bir bağı olmadığını belirtiyor ve ekliyor.

"Bu genç arkadaşımızın bizimle alakası yoktur. Göçmen olarak Sinop’a gelmiş ve top oynayacağını ifade etmiş. Bu olayla benim yönetimimde olmadı. Benden önceki yönetimde olmuş. İdmana çıkarmışlar. Topla alakası yokmuş ve göndermişler. İnşaatlarda çalışmaya gelmiş" diyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seiyatomoe

Lan içim sızladı.Lisans çıkartın da küçük takımlarda oynatın nolucak.Tek derdi para değil anlaşılan,hayali de aynı zamanda.Bunu buradan başka bir Ülke'de gerçekleştiremez.Şu adamın elinden tutup futbolcu yapınız bir zahmet.İpini koparanmış,şuymuş,buymuş geçiniz.Neremiz doğru :D

viyol10sel

ipini koparanın kolayca girdigi ülke olmamiz ne kadar dandik yonetildigimizin en büyük ibarelerinden. Yine de bu adamın dindariz diyerek gelip her türlü şerefsizliği yapan ülkeyi yöneten sahtekarlardan bin kat yüce bir amacı var, ailesine para gönderebilmek...

saitama-punch

Ümit Özdağ'ın bir retweetinden: Yeni havalimanından bir fotoğraf ve fotoğrafta yazan: 250.000 dolara vatandaşlık. Link paylaşamıyoruz maalesef.

saitama-punch

Akp o kadar beceriksiz ki ekonomiyi kurtarma planı vatandaşlık ve apartman dairesi satmaktan ibaret. Neoliberal ekonomilerinin ülkeyi kurtarmayacağını hâlâ farkedememişler, 2002'de olduğu gibi Fed politikalarından medet umuyorlar.

saitama-punch

Bununla ilgili de bir teori okumuştum. Amaçları Kuzey Kore gibi kapalı bir ülke kurup kendi hükümdarlıklarını tamamen pekiştirmek, gücü bir daha kaybetmemek yazılmıştı. O kadarını yapabilirler mi bilemem ama ülkeyi Yeni Türkiye naraları altında boş goygoylarla üretmeyen, dışa bağımlı bir ülkeye evirip geniş sınırları yüzünden yönetilmesi zor ülkeleri için ideal yönetim biçimi olan eyalet sistemini Ortadoğu'nun hemen dibindeki Türkiye'ye getirmeye çalışmaları pek de hayra alamet değil.

muhammet-ozturk14

Santim yetmemiş.

kaiser.

Bu vize serbestliğinin bokunu çıkardılar artık. ulan afganistan'dan bile vizesiz gelebiliyor adam. Ondan sonra bazı şerefsizler sigortasız düşük maaşla vaziyeti istismar ediyor. maaşların düşük olmasın nedenlerden biri de bu! amk akp'si vasıfsız insan çöplüğüne çevirdi ülkeyi. Dünya'nın hiç bir ülkesi bu şekilde her türlü insani ülkesine salmıyor.

Başlıklar

Sinopfutboltrend
Görüş Bildir