Fenty Markasıyla İş Dünyasında da Başarısını Kanıtlayan Rihanna'dan Başarı Dersleri

1PAYLAŞIM

Kraliçe her alanda başarılı! 😍

Kaynak: https://www.stylist.co.uk/people/fenty-e...

Rihanna'nın başarı derslerine geçmeden önce bu içeriğimize de göz atabilirsiniz. 👇

Rihanna’nın Harikalar Yaratmaya Devam Eden Savage X Fenty Markası İlk Cüce Modeliyle Büyük Takdir Topladı - onedio.com
Rihanna’nın Harikalar Yaratmaya Devam Eden Savage X Fenty Markası İlk Cüce Modeliyle Büyük Takdir Topladı - onedio.com

Rihanna'nın on parmağında on marifet doğrusu..

www.instagram.com

Kendisi bir müzisyen, moda ikonu, ünlü bir kozmetik ve giyim markasının sahibidir. Riri, her insana hitap eden markası Fenty ile başarıdan başarıya koşmaya ve herkese örnek olmaya devam ediyor. Gelin başarılarına ve güzelliğine hayran olduğumuz Rihanna'nın başarı derslerine bakalım...

1. Ana işinizle yan işlerinizi birbirinden ayırmalısınız.

www.instagram.com

Rihanna, makyaj markasını oluştururken Rihanna ismini kullanmanın fazla olacağını ve kendi kişisel markasına zarar verebileceğini düşünmüştür. "Müzik dışında yaptığım her işbirliğinde Fenty'yi kullandım. Bu yüzden yaptığım bir şeyi her gördüğünüzde Rihanna kelimesini duymak zorunda kalmadınız." diyerek bu konuyu açıklamıştır. Böylece Rihanna  ismini sadece müzik alanında kullanırken diğer tüm markaları için Fenty'yi kullanmıştır.

2. İnsanların sizin sadece tek yönünüzle anmasına izin vermemelisiniz.

www.instagram.com

Örnek aldığımız kişilerin bile sadece tek yönünü görerek o yönü tebrik ediyor olabiliriz. Örneğin, Rihanna'nın markası Fenty'nin başarısını görüp onun müzikteki başarısını ve diğer özelliklerini unutmak doğru olmaz. Siz de tek bir yönünüzü değil birden çok yönünüzü geliştirerek insanlara bunu gösterebilirsiniz.

3. İçgüdülerinize güvenip yeni şeyler denemekten korkmayın.

www.instagram.com

Rihanna, bir röportaj sırasında "Mümkün olduğunca ezber bozucu olmak istiyorum" demiştir. "Markam geleneksel değil." diyerek sözlerine devam etmiştir. Fenty'yi LVMH'nin hiç denemediği bir alana götürmüştür. Farklı parçalarla hiç defile yapmadan markasını tanıtabilmesi ne kadar yenilikçi olduğunu göstermektedir.

Konuyla ilgili "Ben Y kuşağındanım. Defilede bir parça görüp onu alabilmek için altı ay beklemekten nefret ediyorum." demiştir.

www.instagram.com

Ayrıca, Rihanna'nın markasındaki ürünleri her insana uygun hale getirmek için yaptığı ilk çalışmalar her cilt tonuna hitap eden renk yelpazesine sahip bir makyaj markası oluşturmasını sağlamıştır. Şarkıcı, "Çocukluktan itibaren çeşitli görünümlerde insanlar görüyordum. Tüm bildiğim buydu. Makyaj yapmak, düşünmem gereken bir şey bile değildi. Aslında, piyasadaki boşluğun ne kadar fazla olduğunu başta bilmiyordum." demiştir.

4. Paradan farklı bir motivasyon kaynağı bulun.

www.instagram.com

Para kazanmak herkesin hedefidir. Fakat hedeflerinizi para üzerine odaklamak bir sorundur. Çünkü, büyük bir sorunla karşılaştığınızda ya da çok yorulduğunuzda para size devam etme gücünü vermeyebilir. Sizi motive edebilecek şey işinize veya projenize olan inancınızdır.

Rihanna da "Şu anda para için hareket etmiyorum." demiştir.

www.instagram.com

Konuyla ilgili "Yol boyunca para da geliyor ama yapmayı sevdiğim, tutkulu olduğum şey üzerinde çalışıyorum. Dünya sizi yanlış şeylerin öncelikli olduğuna inandırabilir ve hayatın özünü, hayatta olmanın ne anlama geldiğini gerçekten özlemenize neden olabilir. Buna örnek olarak güneşin altında dışarıda yürümek gösterilebilir."

5. İç güdülerinize güvenin; korku bir uyarı işaretidir.

www.instagram.com

Rihanna için bir durumda sorun olduğunu anlamasını sağlayan şey korku duygusudur. Konuyla ilgili "Korkmaktan korkuyorum. Bunun durumun yanlış olduğu anlamına geldiğini biliyorum. Hayatımda bir kez korkuya kapıldım, tam olarak ne olduğunu hatırlayamıyorum ama annemin 'Gözlerinde daha önce hiç görmediğim bir korku' dediğini hatırlıyorum. Ne zaman o kaygı hissine kapılsam ondan hemen kurtulmaya çalışıyorum.“ demiştir.

6. Hata yapmak sürecin bir parçasıdır.

www.instagram.com

Rihanna'nın omuzundaki "Asla yanlış değil, her zaman bir derstir." anlamına gelen dövmesi de böyle düşündüğünü  gösteriyor. Güzel şarkıcı bunun bir mantra olduğunu söylemiştir. Ayrıca "Hata yapmadan nasıl öğrenebilirsiniz ki?" demiştir. Rihanna'nın söylediği gibi hata yapmadan yeni şeyler öğrenemezsiniz. Bu yüzden hatalar da sürecin bir parçasıdır.

7. En büyük ilham, kendinizi keşfetmekten ve kabul etmekten gelir.

www.instagram.com

Rihanna, Oliver Rousteing ve Dior da dahil olmak üzere birçok moda tasarımcısı ve moda evi için bir ilham kaynağı olduğu gibi kendi markaları için de kendisine bakmaktadır. Tasarımları için ilam kaynağı konusunda kendisini ilham perisi olarak kullandığını söylemiştir.

Rihanna kendini keşfedip kabul ederek geliştirdiğini de belirtmiştir.

www.instagram.com

Bu konuda “Geleceğe bakışımın, sesimin, giysilerimin kontrolünü elime aldım ve yol boyunca değişimi kucakladım. Bunlar beni daha iyi bir kadın, daha iyi bir insan yapan şeyler. Örneğin, iletişim konusundaki gelişimimle gerçekten gurur duyuyorum. Olduğum kişi olmaktan gurur duyuyorum. Benim hakkımda hiçbir şey beni utandırmaz. " demiştir.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. 👇

Asya Kıtasının En Zengini Mukesh Ambani'den Size Yeni Bir Bakış Açısı Kazandıracak Başarı Dersleri - onedio.com
Asya Kıtasının En Zengini Mukesh Ambani'den Size Yeni Bir Bakış Açısı Kazandıracak Başarı Dersleri - onedio.com
Walt Disney'den Kulaklarınızı Dört Açarak Dinlemeniz Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
Walt Disney'den Kulaklarınızı Dört Açarak Dinlemeniz Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
Tesla'nın CEO'su Elon Musk'tan Hedeflerinize Ulaşmanızı Sağlayacak Başarı Dersleri - onedio.com
Tesla'nın CEO'su Elon Musk'tan Hedeflerinize Ulaşmanızı Sağlayacak Başarı Dersleri - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pinacolada

Mantar değil de mantra olmasın o?

Görüş Bildir