Görüş Bildir
Haberler
Fenerbahçe Reza Zarrab'ı Reddetmiş

Fenerbahçe Reza Zarrab'ı Reddetmiş

Onedio Medya
20.07.2015 - 11:55 Son Güncelleme: 20.07.2015 - 12:21

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun kilit ismi Reza Zarrab’ın Beşiktaş'tan 1.3 milyon TL’ye loca satın aldığı dönemde Fenerbahçe’den de loca satın almak istediği ancak kulüpten ‘elimizde boş loca yok’ cevabını aldığı ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet'ten Arif Kızılyalın'ın haberine göre Beşiktaş Kulübü’nden 1.3 milyon TL’ye loca satın alan, Trabzonspor Kulübü’ne teberru yolu ile 2.5 milyon dolar bağışlayan ve bankalardaki hatırlı dostları aracılığı ile kredi kolaylığı sağlayan Zarrab'ın o günlerde Fenerbahçe Kulübü ile de yakınlaşmak istediği ortaya çıktı. Aracılar vasıtası ile Sarı-Lacivertli Kulüp’ten loca satın almak isteyen Zarrab'a dönemin bir yöneticisinin, “Bizim localarımız 2-3 yıllık sözleşmeli, elimizde boş loca yok, yüzlerce iş adamı da sırada, size loca satamayız” yanıtını verdiği vurgulandı. 

Sarraf’ın, bu gelişmeler üzerine sinirlenerek, bazı loca sahiplerine ‘hava parası’ teklif ettiği, ancak olumsuz yanıt aldığı belirtildi. Rıza Sarraf’ın, bu olay sonrası Trabzonspor ile iyice yakınlaştığı da biliniyor. F.Bahçe’de görev alan ancak adının açıklanmasını istemeyen bir yönetici de olayı doğrularken, “Kulağıma geldi, ancak, loca satışı ve veya kiralama olmadığı için konunun üzerine gitmedik. İşin ayrıntılarını bilemiyorum” ifadesini kullandı.

Mersin ilgisi

Rıza Sarraf, dönemin AKP’li Bakanı Zafer Çağlayan aracılığı ile Mersin İdman Yurdu’na da destek olmuş, bununla da kalmayıp 2013 Mersin Akdeniz Oyunları’na 750 bin dolarlık organizasyon yardımında bulunduğu öne sürülmüştü. Ancak bu 750 bin doların hangi kaynaklarda harcandığı ve ne şekilde faturalandırıldığı bilinmiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
atakan ersan

Hala hangi şerefle Ebru Gündeş medyanın karşısına çıkabiliyor?

Serkan Ala

Bu adamı hala türkiyede barındırıyorlar ya pes bildiğin ıran ajanı birde besliyoruz ne günlere kaldık