Görüş Bildir
Haberler
Fenerbahçe'den Taraftarına Shakhtar Uyarısı

Fenerbahçe'den Taraftarına Shakhtar Uyarısı

Enver K.
04.08.2015 - 14:53
İçeriğin Devamı Aşağıda

Fenerbahçe, resmi internet sitesi aracılığıyla taraftarlarına Shakhtar Donetsk maçı ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Resmi siteden yapılan açıklama şu şekilde; 

28 Temmuz Salı akşamı ev sahibi olduğumuz UEFA Şampiyonlar Ligi 3.Ön Eleme Turu ilk maçında kulübümüz ve taraftarımız “Müsabaka organizasyonu ve seyirci davranışları” bakımından UEFA’dan tam not almıştır. 

Takımımızın 5 Ağustos Çarşamba günü oynayacağı UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu’nun rövanş maçı olan ve “Seyirci Davranışları” ile ilgili olarak UEFA’dan tam not almamız gereken Shakhtar Donetsk karşılaşması, UEFA tarafından “Yüksek Riskli Maç” olarak belirlenmiş ve maç için atanan UEFA Delegesi’ne eş olarak UEFA Güvenlik Temsilcisi bu maç için görevlendirilmiştir

Bilindiği üzere 2012/2013 sezonunda oynadığımız UEFA maçlarında evimizde ve deplasmanda yaşanan önemli disiplin ve güvenlik ihlalleri sebebiyle kulübümüz çok ciddi yaptırımlara ve para cezalarına maruz kalmış, kulübümüzle ilgili yaşanan bu olaylar nedeniyle UEFA müsabakalarından ihraç kararı verilmiş ve kulübümüzün cezası, benzer olayların bir daha yaşanmaması koşuluyla ERTELENMİŞTİR.

Shakhtar Donetsk - Fenerbahçe SK karşılaşmasında yaşanabilecek en ufak bir disiplin ve güvenlik ihlali, takımımızın emin adımlarla yürüyeceğine inandığımız Avrupa yolunda geri dönülemez bir yaptırıma sebep olacak, takımımız Avrupa’dan MEN EDİLME tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

Bu nedenle, taraftarlarımızın biletli seyircisi olduğu Shakhtar Donetsk karşılaşması sırasında güvenlik ve disiplin kurallarına dikkatle uyulması, bu kurallara aykırı eylemlerde bulunabileceklere engel olunması ve gerektiğinde ilgili güvenlik birimlerine bilgi verilmesi, takımımıza 90 dakika vereceğiniz eşsiz desteğin yanında hayati bir önem taşımaktadır. 

Taraftarlarımızdan her maçta olduğu gibi bu maçta da beklentimiz:

*90 dakika boyunca, bitmez tükenmez bir destekle takımımızın arkasında olunması,

*Merdiven boşluklarında oturulmaması,

*Maç öncesi, maç sırasında ve maç sonrasında sahaya girilmemesi,

*Hiçbir şekilde, siyasi içerik barındıran ya da siyasi içerik çağrıştıran slogan atılmaması, pankart, flama ve benzeri gibi objelerin stada getirilmemesi,

*Sahaya kesinlikle yabancı madde atılmamasının sağlanması,

*Maytap, meşale ve bu tür yanıcı ve yaralayıcı maddelerin kesinlikle kullanılmaması, kullananların engellenmesi ve bu konuda direniş gösterenlerin ivedilikle güvenlik birimlerine bildirilmesi,

*Yerel güvenlik birimleri ve stadyum yetkilileriyle koordineli hareket edilmesi,

*Rakip takım taraftarlarının olası provokasyonuna karşı sakin kalarak SADECE VE SADECE FENERBAHÇEMİZE DESTEK OLMANIZDIR.

Yüksek riskli maç kategorisinde değerlendirilen ve UEFA Delegesine eş olarak UEFA Güvenlik Temsilcisi atanan maç için biletsiz taraftarların stat etrafında bulunan kontrol noktalarına ve stat içerisine kesinlikle alınmayacağını belirtir, konu ile ilgili taraftarlarımızın hassasiyet göstermelerini ve yalnızca takımımıza destek olmalarını önemle rica ederiz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın