Görüş Bildir
Haberler
Fenerbahçe'den Sert Açıklama: Skandal Bir Karar

Fenerbahçe'den Sert Açıklama: Skandal Bir Karar

Fenerbahçe Kulübü, Bursaspor ile oynayacakları maça taraftarının güvenlik gerekçesiyle alınmama kararını yazılı bir açıklama ile eleştirdi. Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada 'Skandal bir karar' yorumunda bulunuldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

'20 Şubat 2015 tarihinde Spor Toto Süper Lig’in 22. Haftasında Bursa’da oynanacak olan BursasporFenerbahçe karşılaşmasına, Bursaspor’un aldığı seyircisiz oynama cezasının ardından, Bursa İl Güvenlik Kurulu’nun aldığını öğrendiğimiz, Fenerbahçe taraftarının da maça giremeyeceği kararı her yönüyle skandal bir niteliğe sahiptir.

Valilik ve emniyet birimlerinin en temel görevi, herhangi bir müsabaka veya organizasyonda ortaya çıkma ihtimali bulunan ya da yaşanan bir olayı önlemek ve bu tür olayların yaşanmaması için gerekli önlemleri almaktır.

Ancak Bursa İl Güvenlik Kurulu’nun bahse konu maçla ilgili aldığı karar, bu devirde son derece ilkel, taraflı ve bundan sonraki maçlar için kötü bir emsal olarak tarihe geçmiştir ve hiçbir şekilde anlaşılabilir değildir. Ev sahibi takımın taraftarının olmadığı bir maçta, 2000 civarı Fenerbahçe taraftarının güvenliğinin sağlanamayacağını iddia etmek ve bu yönde karar almak, akıllara “Şu mektepler olmasa maarifi ne güzel idare ederim” sözünü getirmektedir.

Olayın daha vahim yanı ise, Türkiye’de futbolu organize etmekle yükümlü kurum olan Türkiye Futbol Federasyonu, bu yanlı ve yanlış uygulamaya seyirci kalmakta, müdahale etme ihtiyacı duymamaktadır. Aynı durum bir UEFA müsabakasında ortaya çıksaydı, bu karara imza atan kurumların takınacağı tavır, tarafımızca merak konusudur.

Bursaspor’un talebi üzerine ve sırf Bursaspor’a şirin gözükmek adına alınan, Fenerbahçe taraftarının maça güvenlik gerekçesiyle alınmamasını öngören bu kararı yerel idari yapının fanatizminin bir tezahürü olarak değerlendiriyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
15
11
5
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
S.

Tamamen saçmalık.