Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Felçli Kaldıktan Sonra Sahibinin Uyutulmasını İstediği ve Şu Anki Sahibi Tarafından Kurtarılan Bir Kedi: Koca Kafa

-
Abone ol

Bir canlı ölümden daha kötü bir acıyla yaşamıyorsa ötenazi uygulanması cinayettir. Bu başta hayvanlar olmak üzere hepimiz için geçerli aslında. "Bir şans varsa umut da vardır" sözünü geçerli kılan bu hikaye engelli hayvanlara bakış açınızı değiştirecek.

Doğuştan kulakları sağır olan bu kedicik eski ailesiyle bahçeli bir evde yaşıyordu.

Kulakları duymadığı için bahçede oynadığı esnada arkasından yaklaşan köpeği fark edememiş ve bir anda hayvanın saldırısına uğramış Koca Kafa.

Acilen kliniğe alınan Koca Kafa'nın omuriliği zarar görmüş. Yoğun bakımdan çıksa bile felç kalacak... Aile öğrenince ötenazi olmasını istiyor. Felçli bir hayvanın bakımını üstlenmeyi reddediyorlar özetle...

Tam o esnada kliniğe bir başka sokak hayvanını getirmiş olan Eren ile tanışıyorlar. Eren Koca Kafa'yı gördüğü anda sahiplenmeye karar veriyor.

"Uyutulmasına gönlüm razı olmadı. Yıllardır sokak hayvanlarıylayım, hayatta kalmaz denilen çok sayıda hayvan sayabilirim yaşı benden daha büyük olan. Sevgi ve inanç anahtar kelimeler. Sevgi tüm yaraları iyileştirir, inanç umut etmenizi sağlar. Ben ondan umudumu kesmedim o da beni bırakmadı. "

"İlk zamanlar ikimiz için de oldukça zor geçti. Ameliyat yaraları, yatak yaraları Koca Kafa'nın en zorlu dönemiydi. Yaraları iyileştikten sonra Koca Kafa'nın psikolojisi düzeldi. Onunla birlikte ben de hayata yeniden bağlandım"

Adının hikayesini ise şu şekilde anlatıyor Eren: "Yoğun bakımdan çıktıktan sonra çok zayıflamıştı, kafası vücuduna göre büyük duruyordu. Kendi aramızda ona Koca Kafa diye sesleniyorduk öyle de kaldı."

Eren Koca Kafa'nın köpeklerle ilgili travması olmadığını söylüyor ve ekliyor, "Bu durum onun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Haçi ile çok iyi anlaşıyorlar, dostlukları beni çok mutlu ediyor."

Şu fotoğrafa ne kadar uzun bakılabilirse o kadar uzun baktık. ❤️

"Koca Kafa'nın evde kendine ait bir de odası var. Vaktinin çoğunu odasında geçiriyor. Cam kenarında büyük bir yatağı var, oradan dışarıyı izliyor. Oyuncaklarıyla oynuyor. "

"Hissetmediği için tuvaletini tutamıyor. Bez bağlamıyorum, çünkü yaraya neden oluyor. Her gün dışarı çıkıyoruz yürüteciyle beraber. Günde yaklaşık iki saat geziyoruz birlikte."

Koca Kafa ile tanıştıktan sonra tasarladığı yürüteçleri ihtiyacı olan hayvanlara bağışlayan ve çok sayıda sahipsiz hayvana yuva bulan Eren Güder 22 yaşında ve Ankara Üniversitesi'nde okuyor.

19 yaşında başladığı vejetaryenliği şu anda vegan olarak sürdürüyor. Evinde üç kedisi ve bir de köpeği var. Kendisi gerçek bir "hayvansever". 😍

Koca Kafa ve Eren her yere beraber gidiyorlar. Devrim'e,

Anıtkabir'e,

İstanbul'a...

Ve festivallere...

Partilemeyi ve festivalleri çok seven bu güzeller güzeli kediciğimiz Koca Kafa ve iyi kalpli dostu Eren'in hikayesi umarız hepimize bir ders verir ve engelli hayvanların da mutlu ve uzun bir hayat sürebileceğini göz ardı etmeyiz.

Kendisini yakından takip etmeyi düşünenler için de Instagram adresini şuraya bırakıyoruz. 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-copur3

Adamsın be kardeşim :)

aydanerkin

okurken ağzım kulaklarımda okudum resmen o kadar sevindim ki... sen muhteşem bir insansın bu iyiliklerinin karşılığını en güzel şekilde alırsın umarım. Çok tatlı bir kedi Koca Kafa ve köpeğinde öyle. Böyle insanların artması dileğiyle.. O vicdansız aileye de çok kızdım yazık vicdan çok önemli bir şey o olmadığında insanlıktan çıkıyorsun böyle.

vladimir

bir hayvana böyle yaklaşılmasına çok sevindim. Bir hayvana Türkiye de böyle yaklaşılmasına daha çok sevindim :)

beril-kiran

Ne güzel bir insanmış :') Gözlerim doldu okurken

lol-hiphop

Ah canım.

Görüş Bildir