Faulkner'in Bilinen Tek Çocuk Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

1949 yılında Nobel Edebiyat Ödülü‘ne layık görülene kadar pek tanınmayan, ancak bu ödülden sonra hak ettiği tanınırlığa kavuşan Faulkner’in bilinen tek çocuk kitabı Dilek Ağacı, Kırmızı Kedi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Aldığı Nobel dışında 1954 ve 1962 yıllarında kurgu eser dalında Pulitzer Ödülü‘ne de layık görülen ve 20. yüzyılın en iyi yazarlarından biri kabul edilen üstadın kitabı, dilimize Ülker İnce tarafından kazandırılmış. Bu harika çevirmen seçimi için Kırmızı Kedi’ye bizden kocaman teşekkürler. Ülker İnce’nin yetkin çevirisini yeniden tatmak harika olacak.

Faulkner'in Bilinen Tek Çocuk Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

Dilek Ağacı, dünyanın en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen, Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü sahibi William Faulkner’ın bilinen tek çocuk kitabıdır. Faulkner, Dilek Ağacı’nda birbirinden ilginç kişilerden oluşan bir grubun, efsanevi bir ağacın çevresinde gerçekleşen sürükleyici serüvenini kaleme almıştır.
Düşsel anlatımıyla her sayfasında küçükler kadar büyükleri de şaşırtacak olan bu eşsiz kitap, ilk baskısında yer alan çizimleriyle bir kez daha hayat buluyor.

William Faulkner'dan Kurmaca Yazmak İsteyenlere 7 Tavsiye - onedio.com
William Faulkner'dan Kurmaca Yazmak İsteyenlere 7 Tavsiye - onedio.com

72 sayfalık kitap, anlatımı ve akıcılığıyla çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgisini hak ediyor. Sonuçta William Faulkner diyoruz. Onu tek bir yaş grubuna hapsetmek çok yanlış olur.

Kayıp Rıhtım

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapNobel
Görüş Bildir