Fatih Terim'in 'Tazminatı' Meclis Gündeminde: '863 Asgari Ücretlinin Bir Yıllık Maaşı'

 > -

 TFF yönetimi ile yaptığı görüşmenin ardından Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden istifa eden Fatih Terim'in 1 yıllık sözleşmesine karşılık 3.5 milyon Euro alacağı bilgisi basına yansımıştı. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Fatih Terim'in alacağı tazminatı Meclis gündemine taşıdı. 

Göker, Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak'a Terim'e ödenecek tazminatı sordu.

Önergede TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklama hatırlatıldı ve Terim'in sözleşmesinin bitimine 16 aylık bir süre kaldığı belirtildi.

Terim'in bu sürede görevde kalması durumunda her ay alacağı ücretin 291 bin Euro olduğu vurgulandı.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'in soru önergesi şöyle devam etti: 

"Bu rakam da toplamda 4,7 milyon Euro'ya denk gelmekteydi. Sözleşme karşılıklı olarak feshedildiği için Fatih Terim, tazminat olarak federasyondan, kalan 1 yıllık sözleşmesine karşılık 3,5 milyon Euro alacaktır.

Diğer taraftan, gerek sosyal medyada gerekse basında Fatih Terim’in alacağı tazminat yaşanan olayların önüne geçmiş ve çalışmadan 1 yıllık sözleşme ücreti olan 3,5 milyon Euro alacak olan teknik direktöre tepkiler çığ gibi büyümüştür."

Fatih Terim'in Milli Takım'dan İstifa Etmesiyle İlgili Bir Çift Lafı Olan 25 Kişi - onedio.com
Fatih Terim'in Milli Takım'dan İstifa Etmesiyle İlgili Bir Çift Lafı Olan 25 Kişi - onedio.com

Bu bilgiler ışığında;

1. Fatih Terim’in tazminat olarak 1 yıllık sözleşme karşılığı olan 3,5 milyon Euro alacak olması konusunda düşünceleriniz nedir?

2. Dört kişilik bir ailenin açlık sınırının 1.529 lira ve yoksulluk sınırının 4.979 lira olduğu günümüz Türkiye’si düşünüldüğünde, sözleşmesi feshedilen bir teknik direktöre ödenen 14,5 milyon lira çok değil midir? 

3. Asgari Ücretin 1.404 lira olduğu ve Fatih Terim’e ödenecek olan paranın 863 kişinin asgari ücretten alacakları 1 yıllık maaşı olduğu gerçeğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

4. Türkiye Futbol Federasyonu ve tüm çalışanları ile yapılan sözleşmelerde istifa eden kişilere tazminat ödenmesi hükmü bulunmakta mıdır?

Hiçbir Sportif Başarı Elde Edilememesine Rağmen Fatih Terim'in Kazandığı Akılalmaz Paralar! - onedio.com
Hiçbir Sportif Başarı Elde Edilememesine Rağmen Fatih Terim'in Kazandığı Akılalmaz Paralar! - onedio.com

Rize’de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fatih Terim’e verilecek tazminat hakkında şöyle konuştu 👇

Futbol Federasyonu özerk bir yapıya sahip. Kendilerinin yaptığı sözleşeme de federasyon başkanı ile teknik direktör arasında yapılan bir protokoldür. Bu sorunları çözmek için federasyon başkanı ile Fatih Terim bir araya geldiler. Bu sorunu kendi açılarından bir çözüme kavuşturdular. Teknik konuları kendileri çözecektir. Bize düşen şudur. Fatih Terim bu ülkeye hem futbolcu, hem teknik direktör olarak, hem de yurt dışında çeşitli takımları çalıştırarak önemli başarılar elde etmiş bir teknik adamdır. Kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Türk sporu yoluna devam edecektir. İnanıyoruz ki milli takımımız ve Türk sporu bu süreçte yoluna devam edecek. Diğer konular zaten teknik konular. Onu Futbol Federasyonu ile beraber Fatih Terim birlikte çözecektir."

Terim'in alacağı belirtilen tazminat günlerdir tartışma konusu ve eleştirilerin odağında👇

Peki sizin Fatih Terim’in 3,5 milyon euro tazminat alması konusunda düşünceniz nedir?

Bence normal
Bu miktarı orantısız buluyorum
Kararsızım

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir