Görüş Bildir
Haberler
Fatih’te 4 Kardeş Ölü Bulunmuştu: Ön Otopsi Sonucu Siyanür

Fatih’te 4 Kardeş Ölü Bulunmuştu: Ön Otopsi Sonucu Siyanür

İstanbul Fatih'te kapısına 'Dikkat siyanür var' yazılı not astıkları evlerinde 2'si kadın 4 kardeşin cansız bedeni bulunmuştu. Ön otopsiye göre, kardeşlerin ölüm nedeninin siyanür olduğu tespit edildi.

Korkunç olay, Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi'nde bulunan bir binanın birinci katında dün akşam yaşandı. Saat 23.00 sıralarında kapıda, 'Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin' yazılı notu gören apartman sakinleri durumu polise bildirdi. Polis de AFAD ekiplerine bilgi verdi. Adrese gelen ekipler, özel kıyafetler giyip, maske takarak girdikleri evde, 48 yaşındaki Cüneyt Yetişkin, 54 yaşındaki Oya Yetişkin, 60 yaşındaki Kamuran Yetişkin ve 56 yaşındaki Yaşar Yetişkin adlı kardeşlerin cansız bedenlerini buldu. Kardeşlerin cenazeleri yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Ön otopsiye göre ölüm nedenleri siyanür

Ön otopsiye göre ölüm nedenleri siyanür

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, bardaklardan ve ön otopside elde edilen bulgulardan ölümlerin siyanürden kaynaklandığı sonucuna varıldı. Kesin otopsi sonucu daha sonra çıkacak. Öte yandan evde çok sayıda antideprasan da bulundu.

Anne-babadan yüklü borç kalmış

Anne-babadan yüklü borç kalmış

Anne-babalarının ölümünün ardından yüklü miktarda borç kaldığı öğrenilen kardeşlerin bu nedenle bir süredir sıkıntıda oldukları öne sürüldü.

Arkadaşları teşhis etti

Arkadaşları teşhis etti

Birinci dereceden akrabaları olmadığı ve tanıdıklarının Mersin’de yaşadığı ortaya çıkan kardeşlerin teşhislerini ise arkadaşları ile mahalle bakkalı yaptı. Adli Tıp Kurumu'nda Cumhuriyet savcısı gözetiminde yapılan teşhiste Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi'nde modelist olan ve canlı modellik yapan Oya Yetişkin ile ablası Kamuran Yetişkin'i, Oya'nın iş arkadaşı, Yaşar ve Cüneyt Yetişkin’i ise mahalle bakkalı teşhis etti.

Kardeşlerden Cüneyt Yetişkin’in kuryelik yaptığı, Kamuran Yetişkin’in obezite, Yaşar Yetişkin’in ise sara hastası olduğu öğrenildi.

BEDAŞ: "Ekiplerimizin olaydan haberi yoktu"

BEDAŞ: "Ekiplerimizin olaydan haberi yoktu"

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) ekipleri sabah saatlerinde 4 kardeşin ölü bulunduğu dairenin elektriğini biriken borçlar nedeniyle kesmişti. Konuyla ilgili BEDAŞ'tan açıklama geldi. Açıklamada, aboneliğin hayatını kaybedenler adına olmadığı ve elektriği kesme işini gerçekleştiren ekiplerin olaydan haberinin olmadığı kaydedildi. Durumun fark edilmesiyle daireye yeniden elektrik verildiği ifade edildi. Açıklama şöyle: 

'Öncelikle; 5 Kasım gecesi İstanbul Fatih'te 4 kişinin bir konutta ölü bulunması ile ilgili olaydan büyük bir üzüntü duyduğumuzu belirtir ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Acı bir tesadüftür ki tüm bildirimlere rağmen ödenmemiş 3 elektrik faturası bulunan ve aboneliğin olayda hayatı kaybedenlerin adına olmadığı dairenin elektriğinin kesilme işlemi de yasal düzenlemeler çerçevesinde bu sabah saat 09:00 sularında gerçekleşmiştir.Belirttiğimiz gibi abonelik olayda hayatını kaybedenlerin adına olmaması nedeniyle gece yaşanan gelişmelerle ilgili herhangi bir bilgisi olmayan ekiplerimiz, sabah erken saatlerde yasal prosedürler çerçevesinde görevini yaparak binadan ayrılmıştır. Ancak olayın öğrenilmesinin hemen ardından bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına kesme işlemi iptal edilmiş olup, daireye yenide elektrik verilmiştir.

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği'ne göre borcunu ödemeyen elektrik abonelerine en az 10 günlük süre tanınmakta ve akabinde ödeme yapılmaması halinde enerjinin kesilmesi süreci başlatılmaktadır. Söz konusu konutla ilgili olarak kurumumuz tarafından borucun ödenmesi için 1 aya ulaşan bir esneklik de sağlanmış bulunmaktadır.  Yaşanan elim olay nedeniyle üzüntülerimizi bir kez daha paylaşır durumu bilgilerinize sunarız.'

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mincir

Kapıya ''Dikkat siyanür var'' diye uyarı yazısı yazacak kadar naif insanlar.Kim bilir ne zorluklar çektiler neler geldi başlarına.Teşhislerini mahalle bakkal... Devamını Gör

psyhedelichead

Camus: Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın..

Pasif Kullanıcı

Bunun sorumlusu sensin Erdoğan. Sen saraylarda yaşarken insanlar geçim sıkıntısıyla uğraşıyorlar.