Görüş Bildir
Haberler
Fahrettin Koca'dan Cenaze Özrü: 'Böyle Olacağını Öngöremedim'

etiket Fahrettin Koca'dan Cenaze Özrü: 'Böyle Olacağını Öngöremedim'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Muhammed Emin Saraç'ın cenazesindeki kalabalık için özür diledi. Koca, 'Ben cenazede sosyal mesafenin ortadan kalkacağını ve böyle bir görüntü olacağını öngöremedim' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Çin'den gelen 1 milyon doz ücretsiz aşının Devlet Malzeme Ofisine her bir dozu 12 dolardan fatura edildiği' iddiasına ilişkin soru üzerine Koca, 'Ben özellikle pandemi sürecinde merkezde durarak 83 milyon vatandaşımıza eşit şekilde hizmet etme gayreti içinde oldum. Maalesef bu dönemde vatandaşımızın zihnini bulandırmak ve siyasi arenaya çekmek isteyenler oluyor.' diye konuştu.

Koca, 'Vatandaşımıza bu anlamda veremeyecek hiçbir hesabımız yok. Ben bu yaklaşımı, davranışı, birlik ve beraberliği bozma noktasındaki bu yaklaşımı ahlaki bulmuyorum. Veremeyecek hiçbir hesabımız da yok. Özellikle 83 milyon vatandaşımızla birlikte, beraber olarak mücadeleyi devam ettirmekten yanayım. Başarı da 83 milyon vatandaşımızın olmuş olacak. Bununla ilgili detaylı bilgiyi de vatandaşımızın zihnini bulandırmak isteyenlere cevaben, vatandaşımıza yönelik yarın basın toplantısında detaylı açıklamada bulunacağım.' ifadelerini kullandı.

"Kalabalığı öngöremedim"

"Kalabalığı öngöremedim"

Koca, Muhammed Emin Saraç'ın cenazesinde sosyal mesafenin unutulup hıncahınç kalabalık oluşması üzerine gelen tepkilere yanıt verdi. 

Özür dileyen Koca, 'Ben cenazede o tarz mesafenin ortadan kalkabileceği bir görüntünün olabileceğini öngörmedim. Öngörmem gerekiyor muydu? Evet, gerekiyordu. Bu benim kusurum. Vatandaşımızdan bu anlamda özür diliyorum' ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
354
213
81
37
9
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
rbt rbt

allah askına ne öngördüğünü de açıklasana bütün akpliler toplanmış cenazeye gidiyorsunuz ne öngördün acaba

Pasif Kullanıcı

Bir cenazenin kalabalık olacağını mı öngöremedin? Nasıl yani?

demet s.

Bana "cenazede 29 kişiyiz, siz de gelince 30'u tamamlayacağız" demişlerdi. Kandırıldım.