Görüş Bildir
Haberler
Facebook'un Mark Zuckerberg'in Sadece Güvenliği İçin Harcadığı Para: 23 Milyon Dolar

Facebook'un Mark Zuckerberg'in Sadece Güvenliği İçin Harcadığı Para: 23 Milyon Dolar

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na hazırlanan rapora göre; Facebook, geçen yıl şirketin CEO’su Mark Zuckerberg'in güvenliği için 23 milyon dolardan fazla para harcadı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yıllık şirket incelemesine göre Mark Zuckerberg'e yönelik bazı tehditlerin belirlenmesiyle Facebook'un CEO'sunun güvenliği de önceliklendirilmiş oldu. Sosyal medya devinin yaptığı açıklamada güvenlik önlemlerinin üst seviyede olmasının nedeni şu sözlerle açıklandı: “O, Facebook ile eş değer ve sonuç olarak da, şirketimizle ilgili olumsuz duygular doğrudan Mark Zuckerberg ile ilişkilendirilir.”

2020 yılında arttı

2020 yılında arttı

Şirketin güvenlik programları yıllık olarak gözden geçirdiğinde; Zuckerberg ve ailesinin koruma maliyetlerinin 2020’de COVID-19 seyahat protokolleri ve 2020 ABD seçim sezonunda artan güvenlik riski gerekçesiyle arttığı belirtildi.

Amerika'daki seçim döneminde yaşanan siyasi karışıklıklar...

Amerika'daki seçim döneminde yaşanan siyasi karışıklıklar...

Facebook, 26 Mayıs'taki hissedarlar toplantısında çalışan olmayan yöneticilere kişisel güvenlik sağlamak için bir teklif sunacağını da söyledi. Bu önlemin özellikle Amerika'daki seçim döneminde yaşanan siyasi karışıklıklar nedeniyle alındığı belirtildi.

Facebook COO'su Sheryl Sandberd yakın zamanda, Kongre Binası'na yapılan saldırılarda isyancıların, Facebook’taki özel grupları aylarca kullandığını kabul etmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın