Görüş Bildir
Haberler
Malta Hükümeti, Adaya Gelen Turistlere 200 Euro'ya Kadar Para Ödeyecek

Malta Hükümeti, Adaya Gelen Turistlere 200 Euro'ya Kadar Para Ödeyecek

Malta hükümeti, koronavirüs salgını nedeniyle zarar gören turizm sektörünü canlandırmak amacıyla ülkeye en az 3 gün kalmak üzere gelen turistlere 200 Euro’ya kadar para verileceğini açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gazete Duvar'ın aktardığına göre ekonomisinin yüzde 27'si turizme dayalı olan Malta'da hükümet, koronavirüs tedbirlerinin kaldırılacağı 1 Haziran'dan sonra ülkeye gelecek yabancı turistlere para verecek. 

Plana göre, ülkede en az üç gün kalacak olan ve rezervasyonları doğrudan yerel oteller üzerinden yapılan turistlere 200 euroya kadar para verilecek.

Kimlere ne kadar verilecek?

Kimlere ne kadar verilecek?

Turizm Bakanı Clayton Bartolo'nun açıkladığı plan doğrultusunda, beş yıldızlı otellerde kalacak kişilere Malta Turizm Otoritesi 100 euro ödeyecek, otel de 100 euro verecek. 

Dört yıldızlı otellere gidenlere 150 euro, üç yıldızlı otellerde kalacak olanlara da 100 euro verilecek. Akdeniz'de Malta'ya üç kilometre mesafede bulunan daha küçük Gozo adasında rezervasyon yapanlara da bu meblağların yüzde 10 üzerinde para dağıtılacak.

35 bin kişi bekleniyor

35 bin kişi bekleniyor

Bakan Bartolo, 'Plan, Malta'nın otellerini uluslararası turizm başlarken son derece rekabetçi bir pozisyona getirmeyi amaçlıyor' dedi. Bu plandan yaklaşık 35 bin kişinin yararlanması bekleniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
12
5
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
depresyondayız

Maltaa şirin mi şirin ülke, gençliğimde 6 ay dil eğitimi için gitmiştim 2013te dolar 2,76ydı tabi gönlüme gore eglenmiştim. Ama şimdii şimdi şimdii...

Pasif Kullanıcı

Nasi verirler ya kendi paralarini turist ulkemde yesin icsin diye hic milli duygulari yokmus 👎👎

depresyondayız

200euroya karşılık en az 1000er euro harcarlarsa her türlü kâr merve hz.

Kata kulli

Çok akıllısın