Görüş Bildir

Facebook’ta Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır? Facebook Dondurma Linki…

Anasayfa > Güncel

2004 yılında kurulan Facebook hayatımıza giren ilk sosyal medya uygulamalarından biri. Fotoğraf ve videolar paylaşırken ilgili olduğumuz gruplara da katılmamızı sağlayan Facebook zaman içerisinde kendini çokça güncelledi. Gün içerisinde kimi zaman ipin ucunu kaçırabiliyor ve vaktimizin çoğunu burada geçirebiliyoruz. Bu yüzden Facebook'u dondurmak isteyenler de oluyor. Facebook hesabı dondurma işlemlerinin adımları ve Facebook dondurma linki için haberimize göz atabilirsiniz...

Neredeyse tüm telefonların desteklediği Facebook ülkemizde oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olmasından dolayı dünyada en çok Facebook kullanan ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Ancak sevenlerin yanı sıra, yeni sosyal medya uygulamalarının alternatif hale gelmesi ile birlikte, özellikle genç nesil arasında Facebook popülerliğini yitirmeye başladı. Bu durumdan dolayı kullanıcılar Facebook hesaplarını silmek istemeseler de bir süre uzak kalmak için dondurmayı tercih ediyorlar. Facebook hesabı dondurma işlemlerini ve detaylarını haberimizde sizler için derledik...

FACEBOOK HESABI NASIL DONDURULUR?

Fotoğraf ve video paylaşımı yapabildiğimiz ayrıca ilgilendiğimiz gruplara dahil olabildiğimiz Facebook hesabını kapatmak isteyenlerin en çok araştırdığı konulardan biri de bu işlemi nasıl yapacağı. Facebook hesabını dondurmak için aşağıdaki adımları izleyin;

 • Öncelikle tarayıcınızdan veya telefonunuzdan Facebook uygulamasını açın.

 • Ardından eğer giriş işlemini yapmadıysanız Facebook kullanıcı adınızı ve Facebook şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapın.

 • Ardından karşınıza çıkan ana sayfada sağ üst köşede bulunan menü simgesine tıklayın.

 • Açılan pencerede aşağıda bulunan 'Ayarlar ve Gizlilik' yazan sekmeye tıklayıp altında çıkan 'Ayarlar' butonuna tıklayın.

 • Çıkan ekranda en üstte 'Hesap' başlığının altında bulunan 'Kişisel Bilgiler ve Hesap Bilgileri' kategorisine tıklayın.

 • Açılan sayfada en altta bulunan 'Hesap Sahipliği ve Kontrolü' sekmesine tıklayın.

 • Ardından yine açılan sayfada Dondurma ve Silme kategorisini seçin.

 • Yönlendirildiğiniz sayfada 'Hesabı Dondur' ve 'Hesabı Sil' seçeneklerinden hesabı dondur seçeneğini işaretleyerek 'Hesap Dondurma İşlemine Devem Et' e tıklayın.

 • Karşınıza çıkan sayfada güvenlik nedeniyle sizden Facebook şifrenizi girmeniz istenir. Şifrenizi girerek 'Devam' butonuna tıklayın.

 • Ardından açılan sayfada Facebook hesabınızı neden dondurmak istediğinize dair seçenekler çıkar. Bunlardan birini seçerek 'Devam' butonuna tıklayın.

 • Açılan sayfada karşınıza hesabınızı dondurmamanız için bazı seçenekler çıkar bunları da okuyarak 'Devam' butonuna tekrar basın.

 • Silmeden önce karşınıza çıkan bilgilendirme metinlerini okuyarak en altta bulunan 'Hesabı Dondur' sekmesini seçin ve açılan sayfada sizden istenilen Facebook şifrenizi girip hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Direkt olarak Facebook hesabı dondurma sayfasına yönlendirilmek için  https://www.facebook.com/help/250563911970368/?helpref=hc_fnav  linkine tıklayarak giriş bilgilerinizi girerek dondurma işlemine devam edebilirsiniz.

Aşağıdakiler De İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?