F.Bahçe'den Rekor Zarar

 > -
F.Bahçe'den Rekor Zarar

Kayserispor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında Fenerbahçe, rekor zarar etti.

Kadıköy’de 2-1 konuk takımın üstünlüğüyle biten mücadelede A2 ve yedek ağırlıklı bir kadro ile oynayan sarı lacivertliler güvenlikler için 45 bin lira harcadı. Toplam gider 298 bin liraya ulaştı. Bilet geliri sonrası zarar, 200 bin lirayı aştı.

FENERBAHÇE, Ziraat Türkiye Kupası’na A2 takımı ağırlıklı bir kadro ile çıkınca tartışmalar da başladı. “Sarı lacivertliler neden genç oyuncularla oynayıp Türkiye Kupası’nı önemsemiyor” diyen bazı otoritelerin bu sitemleri üzerine bir araştırma yaptık ve kulübün önceki gün Kadıköy’de oynanan Kayseri maçında ne kadar zarar ettiğini ortaya çıkardık.

Tablo hiç de iç açıcı değildi. Önceki gün yedeklerle oynanmasına rağmen sadece maç başına futbolculara ödenen paralar bile Fenerbahçe’nin zarar etmesine yetiyordu. Sahaya çıkan yedek oyunculara maç başı ücreti olarak toplam en az 92 bin Euro ödeyen Kanarya, özel güvenlik ve polisler için harcanan meblağlarla kupa maçını rekor bir zararla kapattı.

1374 KOMBiNELi, 56 BiLETLi TARAFTAR

SARI lacivertlilerin Kayseri karşılaşmasına gelen bin 430 taraftardan, 56’sı biletliydi. 1374’ü kombineli taraftardı. Bu nedenle maçı 3 bin 360 lira bilet geliriyle (ortalama bilet fiyatı 60 lira olarak baz alınmıştır) tamamlayan F.Bahçe, 92 bin Euro futbolculara, 45 bin lira güvenliklere ödedi.

Giderler, 298 bin lirayı buldu. Kulüp, gelir olarak gruplara direkt katıldığı için 40 bin dolar (89 bin lira) ve bilet satışından 3 bin 360 lira kazandı. Yani sarı lacivertliler, 205 bin 640 lira zarar etti. Fenerbahçe önceki gün Kayserispor’un bileğini büküp galibiyet pri mi olarak 40 bin dolar alsaydı bile zarardan kurtulamayacaktı.

OYUNCULARIN MAÇ BAŞI ÜCRETi

Not: Alves ve Sow’un KAP’a bildirilmiş maç başı ücreti bulunmuyor.

Şampiy10

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüKayseriKayserisporSowTürkiye Kupası
Görüş Bildir