Görüş Bildir
Haberler
Evde Bakım Ücretlerine Zam Geldi! Evde Bakım Ücretleri Ne Kadar Oldu? Zamlı Maaşlar Ne Zaman Yatacak?

Evde Bakım Ücretlerine Zam Geldi! Evde Bakım Ücretleri Ne Kadar Oldu? Zamlı Maaşlar Ne Zaman Yatacak?

GNS
18.01.2022 - 22:49

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, evde bakım ödemelerine zam geldiğini açıkladı. Zamdan önce 1798 TL olan Evde Bakım Yardımı ödemesinin, Bakan Derya Yanık'ın açıklaması ile arttığı öğrenildi. Engelli vatandaşların bakımına yardım amacıyla yapılan ödemede desteklerin devam edeceği belirtildi. Peki evde bakım ücretleri ne kadar oldu? Evde bakım ücreti zamlı ödemeleri ne zaman yatacak? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

2022 yılı ile birlikte maaş ve ödemelerde zam haberleri gelmeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Evde Bakım Yardımı ödemelerine zam geldiğini duyurdu. Peki evde bakım ödemeleri ne kadar oldu? zamlı ödemeler ne zaman yatacak? İşte detaylar...

Evde Bakım Maaşlarına Zam Geldi!

Evde Bakım Maaşlarına Zam Geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bakanlığın 'Evde Bakım Yardımı' hizmeti ödemelerine dair yazılı bir açıklamada bulundu. Bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden biri olduğuna özellikle değinen Bakan Yanık, 'Engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Aileleri yanında kalan engellilere gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz. Engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlatılan evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz' ifadelerini kullandı.

Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Oldu?

Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Oldu?

Bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen aylık ortalama 535 bin vatandaşın 'Evde Bakım Yardımı'ndan yararlandığını belirten Derya Yanık, bu kapsamda hak sahibi başına aylık 1798 TL ödeme yapıldığını tekrar bildirdi. Yanık, 'Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan toplam 957 milyon TL Evde Bakım Yardımı'nı hesaplara yatırmaya başladık. Ödemeler 20 Ocak'a kadar tamamlanacak' açıklamasını yaptı.

Evde Bakım Zamlı Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Evde Bakım Zamlı Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Yanık, sosyal hizmet modelleri kapsamındaki Evde Bakım Yardımı'nın ocak ayı memur maaş katsayısına göre yapılan artışla birlikte 1798 TL'den 2 bin 299,79 TL'ye yükseltildiğini ifade ederek, 'Evde bakım yardımı alan vatandaşlarımıza ödemeleri şubat ayında artışlı şekilde yapacağız. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim' ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık ayrıca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla verdiğimiz Evde Bakım Yardımı ödemelerini şubat ayından itibaren yaptığımız artışla birlikte 2 bin 300 TL olarak gerçekleştireceğiz' açıklamasında bulundu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın