Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Etrafındaki Herkesi Zehirleyen Bir Modern Zaman Katili Graham Young'ın Hikâyesi Tüylerinizi Diken Diken Edecek!

-

Psikopat teşhisi ile yatırıldığı akıl hastanesinde "örnek" mahkum gibi görünürken tıp çalışarak zehir bilgisini geliştiren ve salıverildiğinde de etrafındaki herkesi zehirleyen bir katille karşı karşıyayız!

Onun, kan dondurucu hikayesini okuyunca tüyleriniz diken diken olacak. Şimdiden keyifli okumalar (!)

Graham Young'ın zehirlere karşı yoğun ilgisi çocukluğundan başlamıştı..

Daha 14 yaşındayken farklı dozlarda denemeler yaparak ailesini zehirlemeye girişmişti bile.

Bir gün, çok ilginç bir şekilde Young'ın üvey annesi birden hastalandı.

Daha sonra da gittikçe kötüleşti ve öldü. Teyzesi bu durumdan kuşkulandı. Çünkü Young'ı doğduğundan beri tanıyor ve genel anlamda kimyaya, özelikle de zehirlere düşkün olduğunu biliyordu.

Annesinin ölümünden kısa bir süre sonra da babası Frederick, karın ağrısı çekip kusmaya başlayınca hastaneye kaldırıldı...

Teşhis ise kanları donduracak cinstendi; antimon zehirlenmesi.

Bu kan dondurucu olaydan kısa bir süre sonra da Young'ın kimya hocası, onun kapaklı sırasında zehir bulunca derhal polis çağırdı.

23 Mayıs 1962'de tutuklanan Young, sorgusunda babasını, kız kardeşini ve bir sınıf arkadaşını öldürmeye kalktığını itiraf etti. Üvey annesi yakıldığından cesedi analiz edilemedi ve ölüm nedeni kayda trafik kazası olarak geçti.

Psikiyatrik değerlendirmeye alınan Young'a, psikopat teşhisi kondu.

Akıl Sağlığı Yasası uyarınca asgari olarak 15 yıl yatma tavsiyesiyle Broadmoor Hastanesi'ne kapatıldı. Ancak dokuz yıl sonra iyileştiği ve kamuya tehlike teşkil etmediği kararıyla salıverildi...

Oysa Young, hastanede kaldığı süre boyunca tıp çalışarak zehir bilgisini daha da geliştirmişti...

Dahası, hastane çalışanları ve hastalar üzerinde bahçedeki defne yapraklarından elde ettiği siyanürle deneyler yapmış hatta bu kişilerden biri ölmüştü.

1971 yılında serbest olduktan sonra ise, kız kardeşinin evine yakın bir yerdeki laboratuvarda iş buldu.

Şirket askeri amaçlı talyum bromit-iyodit kızılötesi mercekler üretiyordu.Talyum kurşun ve cıvayla ilintili, çok zehirli bir ağır metal olduğundan Young'ın işine gelmişti.

Ancak şöyle bir sorun vardı ki; işverenler Young'ın rehabilitasyonundan haberdardı ama onun hüküm giymiş bir suçlu olduğunu bilmiyorlardı...

Kısa süre içinde ustabaşı hastalanıp öldü ve çok geçmeden başka işçiler de şiddetli kusma gibi şikayetlerle hemen hastaneye kaldırıldılar...

Hastalık öyle yayılmıştı ki en başta bulaşıcı bir virüs zannedildi. 

Daha sonra ise, Young, talyumlarla 70 kişiyi daha zehirledi. Şans eseri ölen çıkmadı ama kurbanlar ciddi şekilde hastalandı. Doktorlar grip virüsünden olduğunu tahmin ettiklerinden zehirlenme teşhisi koyamadı.

Böylece Young, tatsız, kokusuz ve renksiz zehir olan talyumla zehirlemeyi ilk bulan kişi olmuştu.

Bu olaydan kısa bir süre sonra, Young'ın mesai arkadaşlarından biri fenalaştı ve haftalarca acı çekip öldü. Young, arkadaşının ölümüne sıra dışı bir ilgi gösterince, bu durum doktorların dikkatini çekti.

Soruşturma sırasında Young'ın daha önce de zehirlemeden hüküm giydiği ortaya çıktı ve evinde yapılan aramada pek çok zehir bulundu...

Arkadaşının cesedinin yakılmasına rağmen küllerinde yüksek dozda talyum bulundu.

Çok avantajlı olduğuna inandığı talyumun bir kusuru vardı...

Organik zehirler yakılma işleminde yok oluyordu ama talyum gibi bir metal zarar görmüyordu. Arkadaşının otopsisinde de talyum bulununca müebbet hapis cezasına çarptırıldı...

Araştırmacılar Young'ın evini aradıklarında karşılaştıkları sonuç bir hayli ilginçti...

Young'ın, bir bilim adamının laboratuvar deneylerini kaydeden, iş arkadaşlarını nasıl ve neden zehirlediğini anlattığı bir günlük bulundu. Young kimlere hangi dozda zehir verdiğini, zehrin etkilerini ve kimlerin hayatta kalmasına izin verdiğini kaydetmişti...

1990'da hapishanede cansız bedeni bulundu.

Resmi ölüm sebebi bir kalp kriziydi ancak pek çok kişi, onun kendi tarifinin tadına baktığına inanıyor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercy

Ne manyaklar var...

rivaille

Zehirden hukum giymis adam(!) laboratuvarda nasil is buluyor

cetin-sangu1

hüküm giydiklerini bilmiyorlar, nasıl okumuşsun anlam veremiyorum

rivaille

bilmelilerdi. sacma

question

ABD'de boyle katil ve psikopatlara karsi ozendirme ayarinda haberler var hep. Yakisikli genc, dahi cocuk, fantastik zihin vs. Sonra da millet cezaevindeki seri katille evlenmek icin siraya giriyor. Okul katliamlarinin faillerine Justin Bieber gibi bagli hayran gruplari var.

eluine

Kısacası tam oç yani. Peki.

Görüş Bildir