Esra Ateş'in Ailesi ve Dostlarından Açıklama: 'Aile Cenazeyi Almadı, Mirasa Sahip Çıktı' Haberleri Gerçek Dışı

 > 
45PAYLAŞIM

Geçtiğimiz yıl İstanbul'da öldürülen trans birey Esra Ateş'in ailesine yönelik, 'cenazelerini reddettikleri çocuklarının mirasını kabul ettiler' yönündeki haber, aile tarafından yalanlandı.

Çocuklarının cenazesini dini ve ahlaki nedenlerden ötürü almadıkları iddia edilmişti

Dokuz Eylül gazetesinde İstanbul'da geçtiğimiz yıl öldürülen trans birey Esra Ateş'in cenazesinin ailesi tarafından 'dini nedenlerlen ötürü' kabul edilmediğini ancak mirasının kabul edildiği aktarıldı.

İddia tepkilere neden oldu ve sosyal medyada birçok kişi olaya ilişkin yorumda bulundu. Bu kişilerden biri de ünlü oyuncu Mert Fırat'tı.

Ancak ilerleyen saatlerde Mert Fırat sosyal medya hesabından Esra Ateş'in ailesi ve dostlarından gelen açıklamayı paylaştı. Açıklamada 'haberler gerçek dışıdır' denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''Esra'nın cenazesi ailesi tarafından alınıp, memleketinde Esra'nın vasiyeti üzerine istediği yere defnedilerek, mezarı da yine ailesi tarafından yaptırılmıştır.
Bu gerçek dışı haberler dava sürecine zarar verdiği gibi aynı zamanda Esra Ateş'in ailesini ve dostlarını derinden üzmektedir''

Esra Ateş, geçen yıl 25 Ağustos'ta öldürülmüş, cinayet birçok ilde protesto edilmişti

📷 Gazeteyolculuk.net

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde seks işçiliği yapan Esra Ateş, gece saatlerinde bir saldırgan tarafından bıçaklanmış ve boğazı kesilerek öldürülmüştü.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir