Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eski Usul Lif ve Kova ile Yıkanmazsa Temizlenmediğini Düşünen İnsan Tipinin 11 Özelliği

 > 
55PAYLAŞIM

Eski geleneksel banyo kültürümüz onca duş kabine ve küvete rağmen hala dimdik ayakta. Çocukluklarında anneleri tarafından kovayla ve lifle yıkanan insanlar büyüdü ve evinin küvetinin içine bir kova ve bir plastik oturak koydu. Batılı tarzı, 10 dakika suyun altında iki köpürüp çıkmak, zannediyoruz pek bize göre değil. İşte geleneksel usulde yıkanmaktan vazgeçemeyenlerin tipik özellikleri.

1. Kesinlikle duştan hoşlanmazlar. Duş tembel işidir.

Duş altında daralırlar. Yağmurlu havada kalmış gibi insanı acele ettiren bir havası olduğunu düşünürler.

2. Küvetten de hoşlanmazlar. Pis pis aynı suyun içinde öyk!

İlk defa küveti doldurduklarında akıllarına ilk gelen şey "Dünya kadar su heba oldu!" olur. O küvet bir daha hiçbir zaman doldurulmaz.

3. Duş jeli ile yapılan duşlar, beyhude bir oyalanmadır. Temizlenme değildir onlara göre.

Duş jelinin cildi yumuşacık yaptığı doğru. Tam da bu sebepten yeterince temizlemediğini hissettirir. Onlar için duş jeli hem faydasız hem de gereksiz masraftır.

4. Girdikleri banyoda mavi ve kırmızı renklerde banyo tası göremezlerse, sinirden eller ayakları boşalır.

Bunlarla istediğin zaman, istediğin kadar suyu kafana dökebilirsin. Yağmur altında kalmış gibi telaşla yıkanmak zorunda kalmazsın. Yorulunca ara bile verebilirsin.

5. Bittikçe musluktan su eklenecek muazzam bir plastik banyo kovası onların vazgeçilmezidir.

Hem su israfını önler. Hem de pis pis aynı suda beklemek zorunda kalmazsınız.

6. Mükemmel bir banyo keyfinin en büyük yıldızı; el emeği göz nuru bir adet renkli lif! Liflenmeyen insanın elinden çay bile içmezler.

Ne demek liflenmiyorum! Kokmuyor musun?

7. Temizliğe giden yol sabundan geçer. Duş jeli koca bir aldatmacadır.

Mecbur kalmadıkça asla duj jelini vücutlarına sürmezler. Duş jeli kendini temizlendim diye kandırmak isteyen pasaklıların işidir.

8. Lüks evlerde küvetin içinde böyle bir şey görürseniz, anlayın ki orada banyo yapmanın gerçekten keyfini çıkaran birileri vardır.

Banyo zevkinin ekonomik gelir ya da sosyal sınıfla hiç bir alakası yoktur. İnsanlar evlerine eski usul banyolar inşa ettiriyor. Fakat bu plastik oturaklardan olan banyo, o evde nasıl yıkanıldığına dair çok önemli ipuçları verir.

9. İşi bir adım öteye taşıyanların tercihi; en sertinden bir adet kese!

Zımparalanmadıkça temizlenemeyenlerin bağımlısı olduğu bir şey kese. Banyodan çıktıklarında kendilerini 5 kilo vermiş gibi hissettiren harika bir şey.

10. Yerlere çıplak ayak basmayın. Pis sular ayağınıza gelmesin. Banyo terliksiz banyo mu olur?

Ayaklarınızla o pis suların içinde nasıl rahat ediyorsunuz anlamıyorlar. Üstelik beton çeker karnınız ağrır. O terlikler giyilecek.

11. En yakınlarından sırtlarını keseleyecek biri, onlar için bu seremoninin en son halkasıdır.

Yetişemediği yerleri iyice keseleyemedikleri için banyodan hep bir yarım kalmışlık duygusuyla çıkarlar. Fakat varsa sırtı keseleyecek birileri, o zaman banyodan dünyanın en temiz, en mutlu ve en huzurlu insanları olarak çıkarlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ne varsa bizim eski usul hamam sefasında var. Üç helke ( kova) sıcacık suyla, bir kalıp beyaz sabun ve el emeği göz nuru sabun bezleri. Hem ekonomik, hem pratik ve hem de çok güzel.

mordecai.

kova yok ama lif var. sadakat sonsuz

ahmetcan.oral.5

EWn azından daha az su harcıyor. Bir de bu açıdsan bakmak lazım.

ayna-efendi

beyaz sabun saçları kazık gibi yapıp da kepek yapar

lxx

Banyoya terliksiz girenler de mi varmış? Nasıl yaa ayağınız falan kaymıyor mu?

Görüş Bildir