Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eski Bir Otomobil Ancak Bu kadar Keyif Verebilir! 1946 Plymouth Deluxe

-
Abone ol

Genellikle insanlar otomobillerini yenilemek ya da eski otomobilleri varsa onları çok daha iyi bir görünüme kavuşturmak için çabalarlar. Ama bu Emanuel Senden’in arabası için geçerli bir genelleme değil! O, otomobilinin daha eski bir görünüme kavuşması için çabalamış! İlginç geliyor öyle değil mi? RAT style denilen bu tarzda amaç paslı ve eski görünmek. Ama kaputun altı ya da şasi aksamı son derece diridir bu tarz otomobillerde. Tıpkı bu 1946 Plymouth Deluxe’de olduğu gibi.

Otomobilin jantlarında ve lastiklerinde seçilen tarz son derece ilginç görünüyor. Özel olarak varaklı bir jant seçilmiş ve bu işlem sahibi tarafından yapılmış. Hafif gümüş ve sarı renklerin karışımı çok hoş bir hava katmış durumda.

Otomobilin içinde eski ve mafyavari görüntü bozulmamış! Arabanın içerisinde öyle bir hava var ki her an bir katil çıkıp bıçağını çekecekmiş gibi! Burada ilginç olan bir başka detayda arabanın içindeki parçalarında 1946’dan beri değiştirilmemiş olması.

Arabanın detaylarındaki bu eski görünüm sadece bazı noktalarda el yapımı. Bu fotoğraftaki bölüm ise tamamen doğal.

Arabanın amortisörleri aracın içinden ayarlanabiliyor. İstediğiniz gibi ön tarafı indirip arka tarafı kaldırmak gibi seçeneklere sahipsiniz. Çocuk oyuncağı gibi!

Bagajda bulunan sistem otomobilin amortisörlerine ait. Bu sistem sayesinde otomobilin yüksekliği ayarlanabiliyor. Onun dışında bulunan bavul görünümlü parça ise sadece aksesuar amaçlı.

Otomobilin içinde bulunan araç kokuları bile eskitme konseptine uygun olarak yapılmış bu kadar ince detaya da yok artık demek yerinde bir yorum!

Sokakta giderken kafanızı çevirip bakmamanız neredeyse imkânsız! Görüntüsü hiçbir otomobilde olmayan bir tarza sahip ve ilgi çekici! Sahibinin giyim tarzı bile buna uygun…

Amortisörlerin açılarını değişerek ilginç pozlar vermekte mümkün. Eğer siz böyle bir şey yaptırırsanız sakın trafikte denemeyin!

Otomobilin kalbinde 5.7 litrelik V8 bir motor yatıyor. Bu motorun performansı görüntüsüyle orantılı değil! Yanı motor kaputu altında eski görünüme sahip bir motor dursa da tamamen yenilenmiş bir yapıya sahip. Sadece görüntü bütünlüğü açısından eski gibi!

Egzozdan çıkan bu duman olacakların habercisi gibi! Sonradan yaptırılan bir sistem sayesinde otomobil egzozundan alev çıkarıyor! Korku filmi gibi öyle değil mi?

Otomobilin sade ve asil duruşu siyaj rengiyle bir bütünlük oluşturmuş durumda. Bu böyle olunca arabayı çoğu zaman yıkatmak bile gerekmiyormuş! En azından sahibi Emanuel Senden’in dedikleri böyle!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir