Görüş Bildir
Haberler
Eşi 'Engel Olamıyorum' Dedi: Sivas'ta 75 Yaşındaki Adam Köpeğe Tecavüz Ederken Yakalandı

etiket Eşi 'Engel Olamıyorum' Dedi: Sivas'ta 75 Yaşındaki Adam Köpeğe Tecavüz Ederken Yakalandı

Sivas Gemerek’te 75 yaşındaki bir kişi, köpeğe tecavüz ederken yakalandı. İki köylü, Şükrü B.’yi çıplak haldeyken kayda aldı. Olay ile ilgili hayvan hakları savunucuları suç duyurusunda bulundu. Sivas Valisi de konu ile ilgili açıklama yaparken, aynı kişinin birçok köylünün köpeğine tecavüz ettiği ortaya çıktı.

Arşiv

Tüyler ürpertici olay Sivas’ın Gemerek ilçesine bağlı Hacıyusuf Köyü’nde yaşandı. 

Hürriyet'te yer alan habere göre 17 Ağustos günü, köyün çobanı H. Ö. koyun sürüsü ile birlikte dağın yolunu tuttu. H. Ö. ile birlikte sürüyü takip eden köpeği ise bir an gözlerden kayboldu. H. Ö., son 3 gündür aynı noktada gözlerden kaybolan köpeğinin yiyecek arayışı için uzaklaştığını düşündü.

Çoban H. Ö.’nün sürüyle ilgilendiği esnada, M. K. ve A. A. isimli köylüler yakınlardaki çalılıkların arasındaki hareketliliği fark ederek seslerin geldiği noktaya yöneldi.

Yarı çıplak yakalandı

Yarı çıplak yakalandı

Görgü tanıkları iğrenç olayı şöyle anlattı:  

“Ş. B. isimli kişiyi köpeğe tecavüz ederken gördük. Üstünde, bir tek atlet dışında hiçbir şey yoktu. Çoraplarını dahi çıkarmıştı. Bu kişinin daha önce de benzer şeyler yaptığını duyuyorduk. Hemen, cep telefonumuzu çıkararak kayda aldık. Çünkü, biliyorduk ki yine inkâr edecekti. Köpeğin boynunda ise uzunca bir balya ipi bulunuyordu.”

Olay ile ilgili jandarmaya haber verildi. İki görgü tanığının yanı sıra, köpeğin sahibi olan çoban H. Ö. de verdiği ifadede, Ş. B.’den şikâyetçi olduğunu belirtti. Köpeğine yapılanlar nedeni ile üzgün olduğunu belirten H. Ö. ise “Köpek, yaşadıklarından dolayı çok ürkmüş. Benim yanıma bile gelemiyor. 15-20 metre ötemde duruyor” diye konuştu.

Eşi: Engel olamıyorum

Eşi: Engel olamıyorum

Olayın ortaya çıkması sonrası tarım ilacı içen Ş. B.’nin ifadesinin alınması işlemi yapılamazken, eşi K. B.’nin ise “Bu adama ben de engel olamıyorum. Yapılanlar nedeni ile utanç içindeyim” dedi. 

Olaya ilişkin Hayvan Hakları Federasyonu avukatları da Gemerek Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Avukat Senem Demirel Acar tarafından savcılığa verilen dilekçede “Şüpheli, sürekli olarak köylünün köpeklerini kaçırıp tecavüz etmektedir. Şükrü B. köylünün bahçesinde, tarlasında, köpekleri bulduğu yerde tecavüz etmekten geri durmamıştır. Bugüne kadar birçok kişi tecavüzüne şahitlik etmiştir” denildi.

Sivas Valisi Salih Ayhan ise Twitter hesabında, Ş. B.’ye cezai işlem uygulandığını soruşturmanın sürdüğü bilgisini verdi.

Sivas Valisi Salih Ayhan ise Twitter hesabında, Ş. B.’ye cezai işlem uygulandığını soruşturmanın sürdüğü bilgisini verdi.

"Önce bıçakladı ardından tavana astı"

"Önce bıçakladı ardından tavana astı"

Arşiv

Hürriyet'in aktardığına göre köydeki birçok kişi yaşanan olayın ilk olmadığını kaydetti. Köylüler Şükrü B.’nin daha önce de yalnız yaşayan H. Ö. isimli kadının kapalı durumdaki evine köpekleri sokarak tecavüz ettiğini öne sürdü. Bir başka bilgi sahibi köylünün anlattıkları ise tüyler ürpertici. Adının yazılmasını istemeyen bir köylü 

“Bu kişi, bir keresinde yeni yavrulamış bir köpeğe tecavüze kalkışıyor. Köpek ve yavruları kapalı bir yerde. Bu esnada köpek Şükrü B.’yi ısırıyor. Şükrü B., köpeği, kendisini ısırdığı için bıçaklıyor ve boynuna ip asarak tavana bağlıyor. Hayvanın çıkardığı sesler sonrası, köylü eve giriyor ve köpeği kurtarıyor.' 

Yine, köy muhtarı S. S. ve iki kardeşinin de, köpeklerine tecavüz ettiğini gördükleri Şükrü B.’yi darp edince karakolluk oldukları öğrenildi. Üç kardeş, 3 yıl 1’er ay 15’er gün hapis cezası aldı. Anılan dava nedeni ile S. S.’nin muhtarlık yetkisi iptal edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1735
450
208
141
51
41
24
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Duygusal Panda

Ulan bir ayağın cehennemde hala uçkurunun peşindesin şerefsiz mahluk..Yatalak kalasın da bakanın olmasın..Öylece pislik içinde geberesin oç

MERVE CINDORUK

Duyduğum bir sözün ne kadar doğru olduğunu anladım; "bir insana sırf yaşı büyük diye saygı gösterilmez, saygıyı haketmesi gerekir." bu hasta ruhlu 75 lik pis... Devamını Gör

Ercan

Bu puşt acaba gençliğinde eli ayağı tutarken kimlere neler yapmıştır ?