Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkeklerin Korkulu Rüyası “Bağımsız Kadınlar” Hakkında Bilmeniz Gereken 13 Şey

 > 
35bPAYLAŞIM

Kadın ve bağımsızlık eminim ki birçok erkeği bu iki kelimenin yan yana gelmesi bile rahatsız etti. Ama alışsanız iyi edersiniz, ataerkil düzeninizi yıkmaya geliyorlar.

1. Bağımsız kadının lügatinde “izin almak” diye bir kavram yoktur.

İstediği şeyi, istediği yerde, istediği zaman yapar. Hayatının bütün kontrolü kendi ellerindedir.

2. Bağımsız kadının kendine ait fikirleri vardır.

Beyim ne derse o devri kapanalı çok oldu, artık kendi fikrini ölümüne savunan dirayetli, hırslı, tuttuğunu koparan kadınların devri.

3. Senin, şunun, bunun, ne düşündüğü bağımsız kadını asla bağlamaz.

Hareketlerini, davranışlarını, yaşam biçimini, zevklerini, başkaları ne der korkusuyla değiştirmezler.

4. Asla onaya ihtiyaç duymazlar.

s148.photobucket.com

Davranışlarının sorumluluğunu alacak kadar özgüvenlidir bağımsız kadın. Başkalarının onayını istemez de beklemez de.

5. Bağımsız kadın korkmaz, geri çekilmez, aksine ondan çekinilir.

Baskılar karşısında yılan, geri adım atan, ürken biri değildir o. Aksine kendisinden korkulan biri olmayı tercih etmiştir.

6. Bağımsız kadının bir erkeğe ihtiyacı yoktur.

Buradan bağımsız kadının yalnızlığı tercih ettiği veya cinsel yönelimleri anlaşılmasın. Tabii ki hayatında biri olsun ister ama ona bağlı, mecbur değildir. Eşit bir birlikteliğe her zaman vardır.

7. Partneri tarafından sahiplenilmeyi beklemez, istemez.

Biri beni sevsin, beni sahiplensin gibi düşünceleri yoktur. Mal olmadığını bilir, partnerinin onu sahiplendiği kadar o da partnerini sahiplenir.

8. Göz önünde olmaktan asla çekinmez.

Bağımsız kadın bir şeylerin arkasına saklanacak, başarılı erkeğin arkasında duracak bir kadın değildir. Bilakis öne çıkmayı, kendinden söz ettirmeyi sever.

9. Bağımsız kadın kendini geliştirir; okur, gezer, araştırır…

Bağımsız kadın meraklıdır, gezmeyi, yeni yerler görmeyi, yeni arkadaşlar edinmeyi, kitap okumayı, film izlemeyi sever. Bu dünyaya geliş amacını arama yolunda kendi sınırlarını çözer. Ve görür ki sınırları yok!

10. Bağımsız kadın kendine yetmesini bilir.

Kadın zayıftır, korunması gerekir, vb. saçmalıkları yerle bir eder o. Kendi kendine yetmesini, kendini korumasını, kendine hakim olmasını gayet iyi bilir.

11. Bağımsız kadının özgüveni son derece yüksektir.

Donanımının, birikiminin, kadınlığının farkındadır kesinlikle. Kadınlığı bir zaaf olarak görenlere karşı dimdik ayaktadır her zaman.

12. Bağımsız bir kadın iş hayatında tüm zorluklara karşın var olmasını bilir.

Ne kadar sindirilmeye çalışılsa da, daha az maaşlarla çalışmak zorunda kalsa da, tacizlere maruz kalsa da bağımsız kadın iş hayatında var olmayı tercih eder, kendi ayakları üzerinde durmasını bilir.

13. Bağımsız kadın trip, taktik, ayak oyunu bilmez.

Bunlara eyvallahı da yoktur onun. İlişkilerini güven ve dürüstlük üzerine kurar. Dış görünüşe önem vermez, kendisinden de bunun beklenmesini istemez. Doğallıktan yanadır bağımsız kadın, kendini pazarlamak gibi saçma bir şeyden habersizdir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adizioglu

Ben kadın olsam sıkı bir "bağımısız kadın" olurdum, ama en azından benim bugüne kadar beraber olduğum kadınlar "bağımlı kadın" olma eğilimindeydiler, bende erkek olarak bunun keyfini sürüyorum, realpolitik bu.

lavieenrose

Anlamadığım nokta, bağımlı olması doğal mı ki bağımsız kadınlar için ayrı bir 'gurur duyun' galerisi yapılıyor? Bütün insanların kendi klasmanında eşit olduğunu ve tek farkın karekteristik özellikleri olduğunu anlamanız için daha kaç farklı insan tipi çıkarıp insanları bir kalıba sokmanız lazım? Kendini sokacak kalıp bulmaya çalışırken kaç insanın (özellikle karakteri tam oturmamış genç popülasyonun) elimizden kayıp gittiğini, geri dönüşü olmayan değişim yollarını girdiğini görmüyor musunuz?

prometheus1

Yukarıda ki hareketleri Kadın yapınca bağımsız Erkek yapınca kaba saba ayı,öküz ! Erkeği olsun,Kızı olsun bir oturtamadınız gitti kişilinizi.

mistral

kim ne olursa olsun öyle eğilip bükülmeden ilişkide, evlilikte yürümüyor, korkulu rüyadan çok darlamadan kaçma oluyor o durum

jaquar12

editörüm siz ne yer ne içersiniz ?

Görüş Bildir