Ergenekon’un Gizli Tanığı, Eski Savcı Bayram Bozkurt Polisten Kaçarken Bacağını Kırmış!

 > -

Ergenekon’ davasında ‘Efe’ adıyla gizli tanıklık yaptığı belirtilen ve hakkında yakalama kararı bulunan eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt, İzmir Bornova’daki bir evde polis tarafından gözaltına alındı. Bozkurt’un polisten kaçmak isterken ayağını kırdığı öğrenildi...

İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ile Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü FETÖ’ye yönelik operasyonda Ergenekon davasında gizli tanık 'Efe' olduğu iddia edilen eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt gözaltına alındı.

Ekiplerin geldiğini fark eden ve evden kaçan Bozkurt ile güvenlik güçleri arasında sokak aralarında kovalamaca yaşanmış...

DHA'nın verdiği bilgiye göre, tel örgü üzerinden atlamaya çalışırken yere düşen ve ayağı kırılan Bozkurt, gözaltına alınarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Ameliyata alınan Bozkurt’un tedavisi bittikten sonra Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüleceği aktarılıyor.

Peki Bozkurt kimdir?

'Gizli Tanık Efe' Ergenekon ve Erzincan davalarında en kritik ifadeyi verenlerden biriydi. İlhan Cihaner tutuklanırken, kanıt olarak bu ifadeler gösterildi

Bu gizli tanık ifadeleri, dönemin Erzincan başsavcısı İlhan Cihaner'i de cezaevine gönderen ifadelerdi. 

Cihaner’in sanıkları arasında olduğu Erzincan Davası, beraatla sonuçlanmış ve mahkeme ‘gizli tanıklar’ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Bozkurt, ‘Gizli Tanık Koruma Kanunu’ çerçevesinde estetik operasyon geçirmişti...

Bundan sonrasını gazeteci İsmail Saymaz'dan öğrenelim.

Saymaz 14 Ağustos 2016'da Hürriyet'te yayımlanan "ETÖ'den FETÖ'ye Bir Gizli Tanığın Açık Hikâyesi"başlıklı haberinde şöyle anlatmıştı Bozkurt'u:

"Adı ‘Hakan Aslan’ olarak değiştirildi ve kendisine yeni kimlik verildi. HSYK tarafından yeni kimlikle savcılığa kabul edildi ve Ankara’nın bir ilçesinde göreve başlatıldı. Sağlık Bakanlığı’nda eczacı olarak çalışan eşiyle birlikte, bakanlığın görevlendirmesiyle 4 Eylül 2013’te ABD’ye gitti. Hem maaş aldı hem dünyayı gezdi.

Ne var ki bu yumak, 17/25 Aralık’tan sonra hızlıca çözüldü. 2015’teki yapılan seçimlerden sonra Cemaat’ten alınan HSYK, Bozkurt’u ihraç etti. Cihaner’in sanıkları arasında olduğu Erzincan Davası, Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nde beraatla sonuçlandı ve mahkeme, ‘gizli tanıklar’ hakkında suç duyurusunda bulundu.
Bozkurt ile Zirek hakkında yakalama kararı çıktı. Zirek tutuklanırken, Bozkurt ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Savcılık, Bozkurt’un da cezaevine konması için itiraz etti. Fakat o, çoktan kayıplara karışmıştı."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

14 Ağustos2016Amerika Birleşik DevletleriAnkaraErgenekonErzincanFETÖİzmirPolisYargıtayyeni kimlik
Görüş Bildir