Erdoğan Ulusa Sesleniş Konuşmasında Koronavirüse Karşı Bağış İstedi; Sosyal Medyada Kim, Ne Dedi?

 > 
11bPAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan hastalıkla mücadele için bağış kampanyası başlatıldığını duyurdu ve "Kampanyayı şahsım olarak 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum" ifadesini kullandı. 

Erdoğan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.  Erdoğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"İlk ve ortaöğretimde uzaktan öğretim gören öğrencilerimize 8 gb ücretsiz internet imkanı getirdik. Sağlıkçılarımıza 6 milyarlık ilave destekle performans ödemelerini en üst tavandan yapıyoruz. Sağlıkçılarımıza TÜRKSAT üzerinden 100 gb ücretsiz internet hizmeti veriyoruz. Hububat ve sebze başta olmak üzere kendi kendimize yeterlilik üretimimiz yüzde 100'ün üzerindeki. Bakliyat, temizlik malzemesi, yağ gibi üretiminde artış sağladık."

Bağış kampanyası başlatıldı.

Erdoğan, STK'ların ihtiyaç sahiplerine destek olduklarını biliyoruz diyerek kampanya için şunları aktardı:

"Devletin öncülük ettiğini gördüğümüz için milli dayanışma kampanyası başlatıyoruz. Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası'na bir yardım hesabı açıldı. Kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza yardım sağlamaktır."

Bakanlar kampanyaya katıldı, Erdoğan 7 aylık maaşını bağışladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kampanyayı 7 aylık maaşımı bağışlayarak açtığını belirtti ve bakanların kampanyaya destek olduğun aktardı:

"Bakan arkadaşlarımızdan kimi üçer kimi altışar maaşlarını bağışlama kararı aldılar. Bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağışı ifade ettiler. Toplamda 5 milyon 200 bin liralık bir bağışta bulunmuş oldular. Meclisteki tüm milletvekillerimiz AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz."

Erdoğan'ın açıklamaları sosyal medyanın da gündeminde. Bazı yorumlar şöyle 👇

Milli Dayanışma Kampanyası'na 7 Aylık Maaş Desteği! Peki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ne Kadar Maaş Alıyor? - onedio.com
Milli Dayanışma Kampanyası'na 7 Aylık Maaş Desteği! Peki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ne Kadar Maaş Alıyor? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir