Erdoğan'dan 'İşsizlik' Açıklaması: 'Sebebi Bizim İstihdam Oluşturamamamız Değil, İş Arayanların Oranındaki Artış'

 > 
856PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan partisinin grup toplantısında işsizlik sorununa değindi. Erdoğan "Şimdi eğitim düzeyinin yükselmesinin de etkisiyle işsizlik rakamlarımız nispeten yüksek çıkıyor. Mesele iş gücüne katılım oranının eskisine göre çok daha fazla yükselmiş olmasıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Meclis çalışmalarının son derece verimli bir şekilde devam ettiğini belirtti.

"Bal bal denilerek ağız tatlanmıyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında işsizlik rakamlarıyla ilgili de şunları söyledi:

"İstihdam artıyor diyoruz bu kişi rahatsız oluyor. Elbette ülkemizdeki her bir işsiz kardeşimizi bizim de üzüntü kaynağımızdır ama bal bal denilerek ağız tatlanmıyor. Yani iş iş denilerek istihdam artmıyor. Bunun yolu ülkeyi büyütmekten geçiyor. Bunun için üretimi artırmanın turizmi geliştirmenin mücadelesini veriyoruz. 9 milyon kişi artmasına rağmen işsizlik oranımız hala yüzde 14 gibi yüksek bir seviyededir. Bu rakamın yaşadığımız ekonomik saldırıların ötesinde gerekçeleri vardır."

"İşsizlikte artışın sebebi bizim istihdam oluşturamamamız değil" 🎥

AKP döneminde istihdam yaklaşık 9 milyon kişi artmasına rağmen işsizlik oranının hala yüzde 14 gibi yüksek bir seviyede olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"İşsizlik oranımız yüzde 14 gibi yüksek bir seviyededir. Eskiden ülkemizde çalışma çağına gelen nüfusun bir kısmı iş aramadığı veya aile şirketlerinde çalıştığı için istihdam istatistiklerine girmiyordu. Şimdi eğitim düzeyinin de yükselmiş olmasının da etkisiyle çalışma çağına gelen hemen her kadın ve erkek vatandaşımız iş arıyor. İşsizlikte artışın sebebi bizim istihdam oluşturamamamız değil. Mesele iş gücüne katılım oranının eskisine göre fevkalede yükselmiş olmasıdır."

Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrası sosyal medyadan da yorumlar geldi...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir