Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan'dan Fatih Portakal Hakkında Suç Duyurusu: 'Halkı Manipüle Etmeye Yönelik İfadeler'

etiket Erdoğan'dan Fatih Portakal Hakkında Suç Duyurusu: 'Halkı Manipüle Etmeye Yönelik İfadeler'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, sunucu Fatih Portakal hakkında, sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AA'nın aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, yazılı açıklamasında, bugün kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamada, milli dayanışmanın önemini vurguladığını, gönüllülük esasına dayalı kampanyaya gösterilen teveccühten bahsettiğini, alınan tüm tedbirleri açıkladığını ve tarihsel bir örneklik olarak Tekalif-i Milliye Kanunu'ndan bahsettiğini kaydetti.

"Yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadelerdir"

"Yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadelerdir"

Fatih Portakal'ın attığı tweet ile Erdoğan'ın kastetmediği ve söylemediği birtakım iddialarla tasarruf ve mevduat sahiplerinden zorla para isteneceği yönünde beyanlarda bulunduğunu belirten Özel, 'Bunlar tamamen yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadelerdir. Bu nedenle Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Türk Ceza Kanunu ve BDDK mevzuatı kapsamında tarafımızca suç duyurusunda bulunulmuştur.' açıklamasını yaptı.

Fatih Portakal, bugün sosyal medya hesabı üzerinden Erdoğan'ın koronavirüsle mücadeleyi Tekalif-i Milliye Emirleri'ne benzetmesine tepki göstermişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
915
774
224
62
53
44
25
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Poyraz aslan

Artik ağzını acamaz hale geldi insanlar.acanin dili kesiliyor.baskanliga çanak tutanlar geberirsiniz inşallah

Muhammed Gungor

Şantajla milleti soyuyor söylediğinde dava açıyor adalete inanan bir diktatör değişik

be happy

Daraldım şiştim. Zaman işine gelmeyene dava açma zamanı değil!! C.başkanı olarak halkı rahatlatacak çözümler bekliyoruz. Millet aç isyanda. Neyimize çare ola... Devamını Gör