Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan: 'Cerablus'a Girdik, Arkadan El Rai'ye Girdik, Şimdi Dabık'a İlerliyoruz'

Erdoğan: 'Cerablus'a Girdik, Arkadan El Rai'ye Girdik, Şimdi Dabık'a İlerliyoruz'

Deniz Gök
15.10.2016 - 15:19 Son Güncelleme: 15.10.2016 - 15:44

Katıldığı açılış töreninde Fırat Kalkanı Harekatı'na ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Cerablus'a girdik, El Rai'ye girdik. Şimdi Dabık'a ilerliyoruz.' dedi ve Musul'un terör örgütlerine verilmesine asla müsaade edilmeyeceğini söyledi. Irak ve Türkiye arasında gerilime neden olan Başika kampı için 'Bu üs orada duracaktır' diyen Erdoğan, CHP'nin 'Yenikapı ruhu' eleştirilerine ise 'Sen olsan ne yazar olmasan ne yazar? Senin olup olmaman bir şeyi değiştirmez' yanıtını verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Rize'de toplu açılış törenininde konuşan Cumhurbaşkanı ErdoğanFETÖ elebaşı Gülen hakkında, 'Eğer sende zerre kadar yiğitlik varsa dön gel ülkene. Gel, gidip de Amerika'ya sığınma. Gel buraya o zaman, gel burada yargılan. Gelemez. Niye? Korkakların şanı kaçmaktır, kaçmak. Korkaklar, zafer takı dikemez, onu yiğitler diker.' dedi.

"Musul'un terör örgütlerine verilmesine müsaade etmeyiz"

"Musul'un terör örgütlerine verilmesine müsaade etmeyiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: 

'Cerablus'a girdik, arkadan El Rai'ye girdik. Şimdi ilerliyoruz, nereye? Dabık'a ilerliyoruz ve orada 5 bin kilometrekarelik bir alanı terörden arındırılmış güvenli bölge olarak ilan edeceğiz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok ama ülkemizde 3 milyon mülteci var. Onlara yer hazırlayalım, onlar topraklarına dönsünler, onları güvenli şekilde orada yaşatalım, atacağımız adım bu.'

Erdoğan, 'Kusura bakmayın Musul'un ne DEAŞ terör örgütüne ne de başka terör örgütlerine verilmesine müsaade etmeyiz.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"Başika üssü orada duracaktır"

"Başika üssü orada duracaktır"

Erdoğan, 'Şu anda koalisyon güçleriyle bugün dışişleri bakanım Lozan'da teklifi yapacaklar. Biz, koalisyon güçleriyle beraber DEAŞ terör örgütüne ve diğer terör örgütlerine karşı orada mücadeleye varız. Başika üssümüz konusunda da kimse konuşmasın. Bu üs orada duracaktır. Duracaktır. Çünkü Başika aynı zamanda Türkiye'ye olacak terör saldırıları için bir sigortadır.' diye konuştu.

"Yenikapı ruhu" tartışması

"Yenikapı ruhu" tartışması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin 'Yenikapı ruhu' eleştirileri hakkında şunları söyledi:

'Olsan ne yazar olmasan ne yazar? Senin olup olmaman bir şeyi değiştirmez. Oradaki 5 milyon ne diyor bizim için o önemli. Aynı anda tüm Türkiye'de bir o kadar da ne yaptı? Ekranlardan izledi, 10 milyon. Bizim için o önemli.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
86
61
18
17
6
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Melih Ugur Oktar

Ne de olsa sen girmiyorsun o kınalı kuzular mehmetçikler giriyor!

Osuran Boğa

Çok saçma. Bu mantıkla ilerleseydik anadoluyada girmezdik. Orta Asya da kalırdık. Ne de olsa Alparslan savaşmıyor. Türk askeri savaşıyor.

Therewasauser

Çomar kitlesine çok iyi hitap eden bir konuşma daha

Emre Aslan

İnşallah bide Neptün'ü aldım mı Osmanlı geri gelecek.