Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan'a Sigara ve Otomobillerden Alınan Vergiyi Üç Katına Çıkarma Yetkisi Veriliyor

Erdoğan'a Sigara ve Otomobillerden Alınan Vergiyi Üç Katına Çıkarma Yetkisi Veriliyor

TBMM’ye sunulan yasa teklifi ile Cumhurbaşkanı’nın sigaradan alınan asgari maktu vergi ile otomobillerden alınan özel tüketim vergisini artırma yetkisi genişletiliyor. Buna göre Cumhurbaşkanı söz konusu vergileri üç katına kadar artırmaya yetkili olacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre, AKP milletvekillerinin imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan torba yasa teklifiyle Özel Tüketim Vergisi Kanunu’nda değişiklik yapılacak. Cumhurbaşkanı’nın tütün ürünlerinden alınan asgari maktu vergi ile motorlu taşıtlardan alınan özel tüketim vergisini bir katına kadar artırma yetkisi üç katına çıkartılacak. 

Cumhurbaşkanı ayrıca ÖTV uygulamasında motorlu taşıtlar için farklı matrah grupları oluşturmaya, matrah grupları ve motor gücü itibarıyla farklı oranlar belirlemeye yetkili olacak. Cumhurbaşkanı’nın söz konusu vergileri sıfıra kadar indirme yetkisi de devam edecek.

ATV'ye yüzde 25 ÖTV

ATV'ye yüzde 25 ÖTV

ATV (All Terrain Vehicle – Her türlü arazide kullanılan araç) ve UTV (Utility Task Vehicle – Çok amaçlı hizmet aracı) isimli araç tipleri fiziksel ve teknik özelliklerine göre farklı gümrük tarife istatistik pozisyonlarında gösterilebildiği için ÖTV kapsamı dışına çıkartılabiliyor. Bunun önüne geçmek amacıyla tüm ATV ve UTV araçlar yüzde 25 ÖTV’ye tabi tutulacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
135
74
57
23
15
7
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pent

Gelin eve bir skin bizi de rahatlayak sizde rahatlayın amk :D

İronici

bu bizi kesmez reis ağzımıza da sıç

speedymustafa

kim tarafından veriliyor ?

Yenilmez

Yetkiyi kim veriyor ben sana diyeyim.Bizim gerizakalilar veriyor.Tek adam rejimini evet diyerek verdiler o yetkiyi.Ondan dolayı 80 milyon nüfusu olan ülke bi... Devamını Gör