Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Engelli İnsanların Cinsel İhtiyaçlarını Gidermek İçin Yola Çıkan Gönüllüler: El Melekleri!

1.6bPAYLAŞIM

Seks, sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok noktasında bir tabu sevgili okurlarım. Konu engellilerin cinsel hayatına gelince ise iki kere tabu...

İçerikteki bazı görseller +18 nitelikte olup rahatsız edici olabilir!

Kaynaklar

1 2 3

Peki, engelli insanların duygusal ve cinsel istek ve arzuları yok mu?

Elbette var ve bu konuya ilişkin birçok sorun ile karşılaşmaktalar. Bu sorunları bilen engelli bir Tayvanlı adam, bu konu ile ilgili bir sivil toplum örgütü kurmuş durumda...

"Hand Angels" (El Melekleri) isimli sivil toplum örgütü, çocuk felci geçirmiş ve şu anda orta yaşlarında engelli bir adam olan Vincent tarafından kuruldu.

Vincent ellerini kullanabildiği için kendisi mastürbasyon yaparken, birçok engellinin bunu gerçekleştiremediğini fark etti. 

Bu insanların fiziksel ve duygusal  gereksinimlerini karşılamanın hiçbir yolu yoktu.

Bu durum engelli insanların gereksinimlerini karşılaması için, onlara gönüllü olarak cinsel hizmet götüren bir topluluk kurması için ilham kaynağı oldu.

Bu fikir ilk olarak 2013 yılında Japonya’da hayata geçmiş gibi görünüyor. Engellilere cinsel hizmetler sunan bir Japon aktivist grubu faaliyetlerine başlamıştı. Kendisi oradan da ilham almış olabilir tabii.

Seks seansının kendisi 90 dakika sürmesine karşın, bu seans gerçekleşmeden önce yaklaşık 6 aylık bir hazırlık evresi bulunuyor.

Böylece hayatlarında hiç cinsel deneyim yaşamamış insanlar bu seansa hazır duruma getiriliyor.

Grubun seks gönüllülerinden biri olan Daan isimli erkek, seanslara sanki İnternet’ten tanıştığım bir kızla tek gecelik bir ilişki yaşayacak gibi gittiğini” belirtiyor.

Daan, Mei Nu adlı engelli bir kadınla geçirdiği deneyimde, engelli kadının çok gergin olduğunu, daha önce bakıcıları hariç hiç kimsenin önünde çıplak kalmadığını belirtiyor.

Ancak engelli kadın daha sonrasında büyük bir tatmin hissetmiş.

"Bu seansta oldukça tatmin oldum ve bundan önce hissedemediğim duyguları hissettim. Bu yüzden mutlu oldum.”, diyor.

El Melekleri isimli sivil toplum örgütünün gerçekleştirdiği faaliyet ise bazı kesimlerin tepkisini çekti. Özellikle dini gruplar ve engelli ebeveyn grupları topluluğu fahişelik yapmakla suçladı.

Gönüllü kadınlardan biri "eğer benim seks işçisi olduğumu düşünüyorlarsa bu benim için sorun değil" diyor.

Bununla birlikte El Melekleri, engelli insanları tamamen cinsellikten uzak insanlar gibi görmenin yanlış olduğunu, engelli insanların da tıpkı diğer insanlarla aynı ihtiyaç ve isteklere sahip olduklarına inanıyor.

Ayrıca engelli insanlar sadece cinsel arzu ve ihtiyaçlara sahip değiller, tıpkı diğer insanlar gibi heteroseksüel, homoseksüel ve biseksüel gibi farklı cinsel eğilim ve kimliklere de sahipler.

Bu arada İsveç'te de engellilere yönelik seks oyuncakları yapan bir firma faaliyette.

Secreta isimli bu firma ayrıca ürünlerine ve bunların nasıl kullanılması gerektiğine dair bir animasyon çekmiş. Videonun "+18" nitelikte olduğunu belirtelim.

Kısacası engelli insanlar da cinsel açıdan diğer insanlar gibi...

Bu arada engelli insanların duygusal ve cinsel hayatlarına ilişkin önermek istediğim iki film var değerli okurlar:

Film 1: Le Scaphandre et le Papillon / Kelebek ve Dalgıç

Film 2: Aşk Seansları / The Sessions

Filmlerin başlıklarına tıklayarak IMDb sayfalarına ulaşabilirsiniz. Hoşça kalın!

Siz El Melekleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz sevgili okurlar?

Bence faydalı ve doğru bir oluşum.
Bence faydasız ve yanlış bir oluşum.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
poseidon07tr

Son Dakika: Bunu okuyan milyonlarca Türk genci kolunu bacagini kesti..

tuenti

Paran olursa engel olmuyor

reshontheway

İsveç'te engelli çiftlerin cinsel birleşmelerini sağlamak için kurulmuş devlet kurumları ve dernekler mevcut. İşin üzücü yanı ben bunu anlattığımda arkadaşım dediğim orman kaçkınlarının o zaman biz de engelli olak kardaş demeleriydi. Azıcık empati başka bir şey değil.

mabada

Bence bu harekete katılanların engellilere karşı fetişleri var.

minikkirpi

Bence senin psikolojik sorunların var

mabada

Bu hareketi yapanlar normal yani öyle mi :D

piyetro-yurdana-88

Bırak gözünü seveyim, her dertleri bitti bir bu kaldı. Ahlaksız orospu çocuklarının sübyancılardan, kerhanecilerden tek farkı bu tip embesillerin desteğine sahip olmaları.

narkiderki

çok ama çok mantıklı ve gerekli bir hareket olmuş bu..empati yapmadığınız için goy goy peşindesiniz ama gerçekten büyük problem engelliler için cinsellik..

Görüş Bildir