En Sevdiğiniz Film ve Diziler ile İlgili Duyunca Çok Şaşıracağınız 15 İlginç Gerçek

451PAYLAŞIM

Bazen bir filmde neler olduğunu gerçekten görebilmek için çok dikkatlice izlemek gerekir! İşte bu tür detaycı izleyicilerin su yüzüne çıkardığı film detaylarını, set gerçeklerini ve oyuncuların hallerini sizler için derledik.

1. Zor Baba filmi için Motion Picture şirketi, yapım ekibinden 'Focker' soy isminin Amerika'da gerçekten var olduğunu kanıtlamasını istemişti.

Filmin orijinal ismi Meet the Fockers yani Fockers ailesi ile tanışın şeklinde idi. Soyisminde yapılan bu Fockers - 'fucker' (argoda s*kmek, s*kici anlamında) göndermesi küfür kelimesi içerdiği için şirket sorun yaşamak istememişti.

2. Esaretin Bedeli'nde Young Red'in gençlik kimliğinde Morgan Freeman'ın kendi oğlu Alfonso'nun fotoğrafı kullanıldı.

3. Galaksinin Koruyucuları filmi ekibi tam 4 ay boyunca, orijinal turuncu kulaklığı olan bir Sony Walkman kaset çalar aradı.

4. Guguk Kuşu filminde yer alan figürasyonun çoğu gerçek akıl hastalarıydı.

5. Kızıl Serçe filmini izleyenler Twitter üzerinde, filmde yayınlanan kimlikle bir kredi çekilip çekilmeyeceği üzerine epeyce tartışmıştı.

Aslında Amerika'da yapılan filmlerde kullanılan bu tür sahne malzemelerinin oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Jason Bourne filmlerinde sadece Rusça harfler varken, Kızıl Serçe'nin kimliğinde sadece 1 fazla rakam var, yani kimliği sahte kılan tek şey bu!

6. Sherlock'un üçüncü sezonunda Holmes ailesini görmüş müydünüz? Onlar Benedict Cumberbatch'in gerçek annesi ve babasıydı!

7. Güney Kutbundaki bilim insanları her yıl Şubat ayında dünya ile bütün bağları koptuğunda 'Şey' filmi serisini izlediklerini açıklamıştı.

Film serisinde, kutuplardan birinde kötü hava şartları sırasında oldukça korkunç şeyler yaşanıyor. İzlememiş olanlar için spoiler vermeyelim!

8. Avengers: Ultron Çağı ve Thor: Ragnarok filmlerini izleyen dikkatli seryirciler, Thor'un saçına iliştirilmiş Loki'nin bir tutam saçı olduğunu fark etmişerdir.

Çünkü Thor kardeşini öldü sanıyor...

9. Başlangıç filminin süresi tam 2 saat ve 28 dakikadır ve Edith Piaf'ın Non, je ne regrette rien (Hayır, hiçbir şeyden pişman değilim) şarkısına bir gönderme yapılmıştır. Ayrıca Dom, Robert, Eames, Arthur/Ariadne, Mal, ve Sato karakterlerinin baş harfleri DREAMS (rüyalar) kelimesini oluşturur.

10. Sessiz Bir Yer filminde karı kocayı oynayan Emily Blunt ve John Krasinski gerçek hayatta da evliler.

11. Dövüş Kulübü setinden Helena Bonham Carter, makyözüne makyajı sol eliyle yapmasını söylemiş, çünkü oynadığı karakter asla doğru düzgün makyaj yapacak bir kadın değildi.

12. Kit Harington, yani Game of Thrones'un Jon Snow'u bir röportajında kendi atalarının sifonlu tuvaleti keşfettiğini söylemişti.

13. WALL-E'deki Eve üzerinde çalışan Jonathan Ive; iPod, iMac ve iPhone'ların da tasarımını yapan tasarımcıdır.

14. Snatch filmindeki Ed, sete aslında koruma görevlisi olarak gelmişti. Fakat Guy Ritchie onu görünce filmde ona bir rol vermeyi tercih etti.

15. Titanik filminden tanıdığımız Jack Dawson'un aslında gemide gerçekten seyahat eden bir yolcu olup olmadığını bilemiyoruz.

Bir iddiaya göre Jack, 23 yaşındaydı ve mürettebattan biriydi. Geminin yakıt depolarına kömür taşıyordu. Fotoğrafta gördüğünüz ise Jack Dawson değil, sadece Leo'nun benzeri ve 1920'lerde yaşamış bir genç. 

Yani James Cameron'un efsane öyküsü de aslında hayal ürününden ibaret!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hossohbet-entelektuel-adam

bunun gibi yüzlerce bilgi harry potterda mevcut

Gizli Kullanıcı

sadece aşk hikayesi hayal ürünü olabilir,gerisi gerçek.aşkın da olması gerekiyordu filmin iddialı olması için,aşk hikayesiyle desteklenmeseydi bukadar tutmazdı.

Görüş Bildir