Görüş Bildir

Dünyanın En İlginç ve Garip Şeyleri Barındıran 20 Koleksiyonu

Haberler
> Dünyanın En İlginç ve Garip Şeyleri Barındıran 20 Koleksiyonu

1. Kusmuk Torbası Müzesi

1. Kusmuk Torbası Müzesi

Böyle müzemi olurmuş demeyin çok garip müzeler mevcut dünyada. Dünyanın her yerinden toplanan 2000'den fazla uçakta kullanılan kusmuk torbalarının biriktirildiği müze.

Bütün koleksiyonu görmek için

http://www.airsicknessbags.com/all-bags.html

2. Klozet Kapağı Koleksiyonu

2. Klozet Kapağı Koleksiyonu

Teksaslı sanatçı Barney Smith alışılmadık sanat anlayışıyla son 30 yıldır klozet kapaklarına yaptığı sanatsal çalışmalar ile koleksiyonunu 700 klozet kapağına ulaştırdı.

3. Yanmış Yiyecek Müzesi

3. Yanmış Yiyecek Müzesi

Arp sanatçısı Deborah Henson Conant tarafından 1980'lerin sonlarında kurulan müze ele aldığı konsept bakımından garip olsa da ilgi çekiciliği tartışılmaz.

Galeriye Göz atmak için

http://www.burntfoodmuseum.com/exhibits_bfm.html

4. Trafik Işıkları Koleksiyonu

4. Trafik Işıkları Koleksiyonu

Steve Salcedo'nun bu değişik tutkusu çocukluğunda başlamış. Trafik ışıklarına merak saran ve koleksiyonunu çocuklukta kurmaya başlayan Steve'in şimdilerde 350 antika trafik işareti içeren bir koleksiyonu var.

5. Çikolata Kağıdı Müzesi

5. Çikolata Kağıdı Müzesi

Martin Mihal'in 1996'da dünyanın dört bir yanından  topladığı çikolata kağıdı adedi 674 idi. 10 yıl sonra koleksiyona eklenen yeni çikolata kağıtlarıyla 38579 sayısına ulaşmıştı. Sadece Almanya'dan 8700 çikolata kağıdına sahip olan koleksiyon dünyanın her ülkesinden bir çikolata kağıdı barındırıyor.

6. Ruh Çağırma Tahtası Müzesi

6. Ruh Çağırma Tahtası Müzesi

Bünyesinde 80'e yakın antika ruh çağırma tahtası bulunduran müzede 1891'de Elijah Bond ve Charles Kennard tarafından üretilen ilk ruh çağırma tahtası da bulunuyor.

7. Diş Macunu Koleksiyonu

7. Diş Macunu Koleksiyonu

Val Kolpakov'un mesleğine göre çokta garip sayılmayacak bir koleksiyon. Mesleği diş doktorluğu olan Val'ın 2002'de başladığı bu hobi 1400 parça ile dünyanın en büyük diş macunu koleksiyonu konumunda.

8. Penis koleksiyonu

8. Penis koleksiyonu

1997'de Sigurdur Hjartarson adında İzlandalı bir adam 43 memeliden 143 penis bulunduran bir koleksiyon sergisi açtı. Adam koleksiyonunu tamamlaması için hala bir insan penisi bağışı bekliyor.

9. Kalıp Sabun Koleksiyonu

9. Kalıp Sabun Koleksiyonu

65 yaşındaki emekli bir kadın olan Carol Vaughn annesinin bakımıyla ilgilenirken kafa dağıtmak için başvurduğu bu hobi dünyanın dört bir yanından çeşit çeşit kalıp sabunlarla dolu bir koleksiyona sahip olmasını sağladı.

10. Ünlülerin Saç Koleksiyonu

10. Ünlülerin Saç Koleksiyonu

John Reznikoff ünlülere ait garip şeyleri toplama konusunda tuhaf bir adam. O ünlü ve tarihsel kişilerin saçlarını topluyor. Ayrıca ünlülere ait en geniş kilit koleksiyonuna da sahip. Resimde görülen Elvis Presley'den hariç Abraham Lincoln, Edgar Allan Poe, Albert Einstein ve Marilyn Monroe'nun saçları koleksiyonunun en önemli parçalarını oluşturuyor.

11. Su Tabancası Kolesiyonu

11. Su Tabancası Kolesiyonu

Chris Reid resimde görüldüğü gibi çocuklukta heves edindiği bu hobi bütün parasını su tabancalarına yatırmasına neden olmuş. 340 su tabancasını koleksiyonunda bulunduran Cris daha da yeni modeller bulma peşinde.

12. Şişme Kadın Koleksiyonu

12. Şişme Kadın Koleksiyonu

60 yaşında bir adam olan Bob Gibbons 240 şişme kadınlı bir koleksiyona sahip. Gerçek Sevgili filmindeki başkarakter gibi şişme kadınlar ile gezmeye gidip alışveriş dahi yapıyor. İlginç olan karısı ve çocukları bu davranışlar karşısında oldukça olumlu ve destekleyiciler.

13. Barbie Bebek Koleksiyonu

13. Barbie Bebek Koleksiyonu

33 yaşında bir adam olan Jian Yang gibi erkek bir adamdan hiç beklenilmeyecek bir koleksiyon. Barbie bebeklere karşı aşırı bir takıntısı olan Jian, 3000 barbie bebek barındıran koleksiyonuna yeni çıkan modelleri hala heyecanla ekliyor.

14. Elbise Kolesiyonu

14. Elbise Kolesiyonu

Paul Brockman eşini çok seven bir adam. Karısına şu ana kadar hediye olarak aldığı 55 bin elbise onun koleksiyonunu oluşturuyor. İşin ilginç yanı karısı alışverişi hiç sevmiyor ve bütün alışveriş kısımlarını zevkine güvendiği kocasına bırakıyor.

15. Deniz Kızı Kuyruğu Koleksiyonu

15. Deniz Kızı Kuyruğu Koleksiyonu

Kimin aklına gelir ki böyle bir koleksiyon hele de bir erkek olunca insan şaşırıyor. Eric bu el yapımı özel kumaştan üretilen deniz kızı kuyruklarına 16 yaşından beri takmış durumda.

Buda deniz oğlanı çalışması

Buda deniz oğlanı çalışması

16. Acı Sos Koleksiyonu

16. Acı Sos Koleksiyonu

6000 şişe acı sos koleksiyonu sahibi Vic Clinco dünyada ne kadar farklı marka acı sos varsa hepsinin tadına bakmak isteyen bir acı delisi. Resimde gördüğünüz koleksiyonu toparlaması 17 yılını almış.

17. Süt Şişesi koleksiyonu

17. Süt Şişesi koleksiyonu

Paul Luke emekli bir sütçü. 9 yaşında bu hobiye merak saran Paul zamanı gelince mesleğini de bu yönde belirlemiş. Belli bir zaman sonra evine sığdıramadığı şişeler için arka bahçesinde bir müze inşa etmek zorunda kalmış. O zamandan beri şişeleri müzede sergileyen Paul'un koleksiyonunda bulunan en eski şişe 1890 tarihinden.

18. Çiğnenmiş Nikotin Sakızı Koleksiyonu

18. Çiğnenmiş Nikotin Sakızı Koleksiyonu

Barry Chappell sigarayı bırakıp nikotin sakızlarına başladığında aklına gelmiş bu fikir ve her gün çiğnediği nikotin sakızlarını çöpe atmak yerine birbirlerine yapıştırarak biriktirmiş. Kendisinin sayımlarına göre 95 bin adet civarında olan bu kütle 80 kg ağırlığında.

19. Göbek Pamuğu Koleksiyonu

19. Göbek Pamuğu Koleksiyonu

Avustralyalı Graham Barker resimde de görüldüğü gibi belli yılları kapsayan dönemlerde göbek deliğinde oluşan pamuğu 26 yıl boyunca kavanozlara biriktirmiş ve hala da devam ediyor..

20. Kullanılmış Çorap Koleksiyonu

20. Kullanılmış Çorap Koleksiyonu

Dug Gaines ayak ve ayağa giyilebilen her şeyle çok ilgili bir adam. Evindeki bütün gardroplar ayakkabı ve çoraplarla dolu olan adamın ayrıca ayak konulu 5 milyona yakın fotoğrafa sahip. Adamın en büyük zevki kirli çorapları koklamak ve kokuları gitmemesi içinde resimde görüldüğü gibi kilitli poşetlerde saklıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
137
101
56
47
35
28
18
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Eda Sahin

göbek pamuğu nedir biri bana açıklasın

Trafik ışıkları ile barbi koleksiyonu hariç diğerlerini at çöpe.

mir

19 ve 20 tiksinç