Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Güzel Sofralar Sizin Olsun! Yemek Davetleriniz ve Fotoğraflarınız için 12 Küçük İpucu

551PAYLAŞIM

Yemeğin en iyi şekilde fotoğraflanması ya da davet sofralarınızda en iyi görünümü elde edebilmek için bazı ipuçlarını sizin için derledik...

1. Küçük porsiyonlar kullanın.

Minimalist bir porsiyon her zaman daha cazip. Tabağın boş olan kısmı bir kontrastlık sağlayarak, gözlere biraz dinlenme imkanı veriyor.

2. Farklı yemek takımları kullanarak kontrastlık yaratın.

Yemek stilistleri aynı yemek takımlarını hiçbir zaman bir arada kullanmıyorlar. Siz de farklı yemek takımlarınızdaki parçaları uyumlu bir şekilde bir araya getirebilirsiniz. Örneğin, kullandığınız masa örtüsünün zıt renginde tabaklar kullanabilirsiniz.

3. Biraz karışıklık yaratın!

Özellikle fotoğraf çekiyorsanız, bu yöntem doğal fotoğraflar çekmenizi sağlayacak. Bazı kırıntılar, tuz ve ekmek parçaları fotoğrafın boş kısımlarına ilgiyi çekebilir.

4. Renk açısından iddialı ama çok da süslü olmayan parçaları tercih edebilirsiniz.

Amacınız sunduğunuz yemekleri ön plana çıkarmak olduğu için birbiriyle yarışmayan, yani dikkati dağıtmayan yemek takımları seçmelisiniz.

5. Yiyeceklerin en iyi taraflarını gösterin.

Örneğin, bir et yemeğini fotoğraflıyorsanız, etin sulu ve renkli kısımlarını ön plana çıkarmak için üst plandan çekmemelisiniz.

6. Pişirme süreci ve ritüeli, pişmiş bir yemek kadar güzel.

Yemeğinizin istediğiniz her aşamasını fotoğraflayabilirsiniz.

7. Düzenli bir çatal bıçak servisi çok sıkıcı görünüyor.

Derli toplu bir masadansa, karışık bir sofra ya da mutfak elbette daha doğal görünüyor. Yemeğinizin ortasındayken bile durup sofranızın en doğal halini fotoğraflayabilirsiniz.

8. Kullanılmış ya da dağınık bir peçeteyi de fotoğraf karenize katabilirsiniz.

Bir peçete, herhangi bir yemek fotoğrafına renk, desen ve doku dokunuşu katabilir. Bir tabağa paralel bir peçete yerleştirmek yerine, dağınık bir peçete görüntüsü fotoğrafınıza bir açı ve derinlik katıyor.

9. Yarısı tüketilmiş bir yemek fotoğrafı daha çok iştah açıyor.

Çünkü bu durum yemeğin ne kadar lezzetli olduğu izlenimi veriyor.

10. En başarılı fotoğraflar genellikle insan hayatının izlerini gösteren fotoğraflar oluyor.

Yani izleyiciye kalabalığı hatırlatmak önemli. Hepimizin sosyal bir hayatı var ve soframızı da yakınlarımızla paylaşıyoruz.

11. Doğal ışık belki de en önemlisi!

Bu her zaman parlak bir kare yakalamanızı sağlıyor. En azından ampullerden aldığınız çirkin sarı ışıkları önler.

12. Yemek fotoğraflarken hızlı olmak gerek.

Yemek bekledikçe, ısısını dolayısıyla parlak ve sulu görüntüsünü kaybedebilir. Aynı şekilde davet sofralarında da elinizden geldiğince hızlı servis yapmalısınız.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
konusantarihv21

bulaşıkların fotoğrafını çek diyor kisaca

pmomer

Al sana doğal yemek, gazete kağıdı serdinmi, şantiyede 10 numara doğallık olur :)))

inferrno666

kaynar suya batırılmış bir pamuk parçası... tabağın arkasına gizlenir ve düzgün bir açıyla tabağın resmi çekilirse "oooo ne kadarda sıcak bir yemek, hmmmh dumanı üstünde" efekti verir.

Görüş Bildir