En Çok Sivaslılar Aradı: Google Aramalarında 'Rüyada Dolar Görmek' 4 Katına Çıktı!

 > 
171PAYLAŞIM

Döviz kurundaki artış, internet kullanıcılarının rüyalarına da etkiledi. Google Arama Trendleri'ne göre ‘Rüyada dolar görmek', 2004'ten bu yana en yüksek arama hacmine ulaştı.

Google, kullanıcıların yaptığı aramalardaki terimlerin arama yoğunluğunu ve ilgisini Google Arama Trendleri servisi ile gösteriyor.

Herkese açık olan Google Trends'deki rakamlar, 0 ile 100 arasında değerlendiriliyor. 100 değeri, arama teriminin en yüksek popülerliğe sahip olduğu dönemi temsil ederken,  0 değeri ise bu terim için yeterince veri olmadığını gösteriyor.

Verilere göre dolar/TL kurunun yükselişi ile birlikte "rüyada dolar görme" de arttı.

Habertürk gazetesinden Necdet Çalışkan'ın haberine göre, gündemdeki gelişmelerin bir yansıması olan arama trendlerinde Türkiye’deki kullanıcıların yaptığı “Rüyada dolar görmek” araması, dolar kurunun tavan yaptığı son günlerde Google aramalarında 100 değerine ulaştı.

Google’da 2004 Ocak ayından bu yana yapılan aramalarda, “Rüyada dolar görmek” terimi en yüksek popülerliğine 10 Ağustos Cuma günü ulaştı.

Bu ay başına göre ikiye katlanan “Rüyada dolar görmek” arama terimine olan ilgi, temmuz ayı sonuna göre ise tam dört kat artmış durumda.

'Rüyada dolar görmek' terimini en çok Sivaslılar aramış.

Google’ın Arama Trendleri’nde şehirlere göre aramalara bakıldığında son 3 ay içerisinde “Rüyada dolar görmek” terimini en yoğun arayan şehir Sivas oldu.

Sivas'ı sırasıyla Erzurum ve Van takip etti.

Peki rüyada dolar görmek ne anlama geliyor?

Rüya tabirleri değerlendirmelerine göre rüyada dolar görmek, rüya sahibinin maddi şeylere sahip olacağı anlamına geliyor.

Artık sadece rüyada görülen dolar sosyal medyanın gündeminde: 📌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir