Emzirmenin Doğallığını ve Güzelliğini Vurgulamak İçin Harekete Geçen Fotoğrafçı

-
Abone ol

Kadınların halka açık alanda emzirmesi, modern çağda bile yargılanıyor. Bu durum karşısında birçok kadın harekete geçiyor. Bazıları eylemler yapıyorlar, bazıları destek mesajları paylaşıyorlar. 

Bir şekilde destek vermek isteyen kadınlardan biri de kadınların emzirme fotoğraflarını, hamilelik fotoğraflarını ve dokuz aylık süreçlerini fotoğraflamaya başladı. Birbirinden doğal ve güzel fotoğrafları sizler için Independent'tan derledik.

Kaynak: http://www.independent.co.uk/life-style/...

Avustralyalı fotoğrafçı, emziren annelerin etkileyici fotoğraflarını çekerek emzirme eylemini normalleştirmek adına bir proje hazırladı.

Alabildiğine doğal bir eylem olmasına rağmen, halka açık alanda emziren anneler bundan ötürü yargılanıyorlar. Bunun yanı sıra bambaşka bir kesim de #normalizebreastfeeding ve #brelfies etiketleri ile emziren anneleri destekliyor.

Melissa Jean Wilbraham da bu ön yargıları değiştirmek umuduyla çalışmalara başladı.

Hamile kadınların, doğum yapan kadınların ve emzirmenin yarattığı o bağın mükemmel fotoğrafları ile sınırları zorlayarak, anneliği yüceltmeyi ve değişen vücudun, bedende oluşan doğum sonrası izlerin doğal güzelliğini vurgulamayı amaç ediniyor.

Instagram'da bu fotoğrafları paylaşan Wilbraham, bu içten ve güçlü fotoğrafları ile 109.000'den fazla takipçi kazandı.

"Bir bebeğin dünyaya gelmesi için dokuz aylık bir süreç gerekiyor, ben de bu yolculuğun güzel anlarını yakalamaya adadım kendimi." diyor fotoğrafçı.

Fakat çektiği fotoğraflar her zaman saf güzellikleri için takdir edilmiyor.

2015 yılında Wilbraham'ın emzirme fotoğrafları birkaç şikayetten sonra Dünya Emzirme Haftası boyunca Instagram tarafından durduruldu.

"Fotoğraflarımı şikayet eden mutsuz insanlar hep olacak fakat ben, bunun beni ve hayatın bu mucizesini normalleştirme eylemimi durdurmasına izin vermeyeceğim." dedi.

"Bu fotoğraflarda, emzirmenin doğal güzelliği görülüyor."

Bu şartlar altında Wilbraham, eserleriyle ilgili etrafını saran bu tartışmalarda ısrarlı bir tavır sergilemeye devam ediyor.

Emzirmenin ve doğumun doğal güzelliğini normalleştirme çalışmalarına devam ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blondeslayz

yuh be şuna bile erotik tahrik edici diyip azacak kadar iğrenç misiniz

yasminkoasg

emzirmek doğal tamam bundan bi sıkıntı yok .. ama olur olmaz yerde lömbür diye memeni çıkarıp kimseyi umursamadan emzirmek ne kadar normal ? herşeyin niye bokunu çıkarıyorsunuz ? yollar da sevişmek normal ne var bunda , çıplak gezerim kimse karışmaz ne var bunda , memelerimi ortalık yerde açıp çocugumu emziririm ne var bunda diyenler hepinizden tiksiniyorum , normalliğiniz batsın!! bunları normalleştirmeye çalışıyorsunuz ya bide Allah sizi bildiği gibi yapsın !

Gizli Kullanıcı

Ya tamam herşey doğal güzelde, şimdi o fotoğrafçının aklından geçenleri yada insanların bilinçaltına yönelik dürtüyü fitillemediğinin garantisini kim verebilir? Belki adam sapık, meme hastası ve bu tip fotoğraflarla tatmin olup bunları normalmiş gibi göstermeye çalışan birisi? Artık şu herşeyi normalleştirme aptallığından vazgeçin! Oldu olacak madem doğal hepimiz çıplak gezelim, nasıl olsa hayvanlarda don giymiyor! İyi ki bir sosyal medya çıktı, milletin içinde ki rahatsızlıklarda gün yüzüne çıkmaya başladı!

ece-koc

Umuma açık alanda emzirmenin hiçbir eleştirilecek ve hatta tartışılacak yanı yok ona amenna ama bu işin anadan üryan (argoda dal taşak dediğimiz) şekilde olması gerekiyormuş gibi gösterilmesini de anlamıyorum açıkçası. Bunun muhafazakarlıkla alakası yok, herşeyden önce itici. Tabi bu fotoğraflar bir sanatçının elinden çıkma, şiirsellik elbette olacak, ama en azından benim için o etkiyi doğurmadı.

bilal-akcin

Aman ne kadar da masum, ne kadar da samimi(!) Emzirme diyorlar ancak erotik pozlar veriliyor. Sonra da belli yorumları yapanlara da "sapık" diyerek tepki gösteriliyor. Görgüsüzlük, dengesizlik, ahlaksızlık modern hayatta da kötü karşılanır/karşılanmalı. Aynı şekilde modern hayatta da kişilerin özel hayatı olmalıdır. Birileri diyebilir: "Sen ahlaksızlıktan bahsediyorsun da tecavüzcüleri neden görmüyorsun?" diye... Ben onları dinsiz pislikler olarak görüyorum. (Sen ne kadar "birilerini karalamak için saldırı unsuru" olarak keyifle kullansan da...)

Görüş Bildir