Emzirmenin Anneliğin Getirdiği Normal ve Utanılmaması Gereken Bir Durum Olduğunu Kadrajı İle Göstermek İsteyen Fotoğrafçı

7.3bPAYLAŞIM

Kirli zihinlerin yönlendirmesine boyun eğmeyen herkesi canı gönülden kucaklamak istiyorum.

Kaynak: https://www.buzzfeednews.com/article/gab...

Emzirme, yeni anne olmuş birçok kadın için göz korkutucu zorlukta gözükebilir. Ancak, yapılan araştırmalar anne sütünün bebeklerin gelişimi için epey önemli olduğunu gösteriyor.

Bebeklerin gelişimi için oldukça önemli olsa da emzirme konusunun çok hassas olduğu ve bir annenin psikolojisini önemli ölçüde etkileyebileceği unutulmamalıdır.

Bebeğini çeşitli nedenlerden dolayı emziremeyen anneler dış faktörler yüzünden anksiyete ve psikolojik bunalımlarla karşı karşıya gelebilir. Bu yüzden, emzirme eylemi kişiye özel olmalı ve bilinçsizce yorum yapılmamalıdır.

Kadın memesi cinsellikle örtüştürüldüğü ve böyle bir algı oluşturulduğu için bebeğini emzirmek isteyen anneler, bu eylemi toplum içinde yapmaktan kaçınıyorlar.

Bu durum çeşitli zihniyetler tarafından ayıp ve mide bulandırıcı bile görünebiliyor. İnsanlar bebek emzirmenin anneliğin en temel olgularından biri olduğunu unutabiliyor.

Bu durumu damgalayan ve yanlış algılar yaratan insanlara karşı çıkmak için Londra'da bulunun bir fotoğrafçı, annelerin bebekleriyle özel anlarını ve emzirme zamanlarını fotoğrafladığı kareleri bir araya getirdi.

Yarattığı bu çalışmaya 'Milk' adını veren fotoğrafçı, ilk kez anne olduğundaki deneyimleri ve duyguları sayesinde bu çalışmaya yön vermeye karar verdi.

Emzirmenin bir tabu olarak görüldüğü dünyamızda, bu tabuları ancak tepki vererek ve normalleştirerek yıkalabileceğimizi kadrajıyla kanıtlayan fotoğrafçı birçok annenin problemlerine ayna tuttu.

👇

👇

👇

👇

Pekii, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda okuyalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Bergüzar Korel, Oğlu Han'ı Emzirirken Yaptığı Paylaşımıyla Kadınların Üzerindeki Baskıya İsyan Etti, Herkesi Duygulandırdı - onedio.com
Bergüzar Korel, Oğlu Han'ı Emzirirken Yaptığı Paylaşımıyla Kadınların Üzerindeki Baskıya İsyan Etti, Herkesi Duygulandırdı - onedio.com
Koronavirüs Emzirmekle Bebeğe Geçer mi? - onedio.com
Koronavirüs Emzirmekle Bebeğe Geçer mi? - onedio.com
Bebeklerini Emzirirken Yaşadıkları Olayları Anlatırken Anneliğin Ne Kadar Kutsal Olduğunu Bir Kez Daha Kanıtlayan 20 Takipçimiz - onedio.com
Bebeklerini Emzirirken Yaşadıkları Olayları Anlatırken Anneliğin Ne Kadar Kutsal Olduğunu Bir Kez Daha Kanıtlayan 20 Takipçimiz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
culog

Tabiki de durduk yere göğüslerini açarak " ben özğürüm heyoo" diyen kadına Ne yapıyorsun lan mal demek normaldir.Çünkü yapılan objeleştirme ve salaklıktır.Ama çocuğunu besleyen bir anneye de o örnekteki gerizekalı ile aynı muameleyi yapamazsın yapmamalısın da zaten.Emziren annede biliyor durumun nahoş olabileceğini herkesin anlayışlı olmayacağını ama ortada bir mecburiyet varsa bunu anlamak ve ona göre yargılamak gerekir.Zihniniz de bunun ayrıştırmasını yaparsanız olaya daha açık bir pencereden bakabilirsiniz.

Gizli Kullanıcı

Özgürlüğü ve güçlü olmayı çıplaklıktan ibaret sanan zavallı kadınlar.

kahraman-sezer

Görsellerin reel ile zerre alakasının olmadığı saçma sapan bir içerik. Kadınlar zaten çocuklarını her yerde rahatlıkla çıplak olmadan da emzirebiliyor emzirebilmelidir. Bundan daha doğal ne var. Özgüven saplantılarınızı böyle şeylere alet etmeyin komik oluyorsunuz.

asuman-kilic

gören de çıplak emziriliyor sanacak çocuklar.aman bir abartın

cesur9988

Sıçmakta çok doğal veya sevişmek her şeyi göstermek zorundamısınız.

bberfinbas

Evet:d sen sıçmıtpn mu amq

Görüş Bildir