Görüş Bildir
Haberler
Emekli Polisin Aracıyla Ezdiği Yavru Köpeği Esnaf Kurtardı: 'Vicdanım Bırakmaya Elvermedi'

Emekli Polisin Aracıyla Ezdiği Yavru Köpeği Esnaf Kurtardı: 'Vicdanım Bırakmaya Elvermedi'

Ordu'nun Kumru ilçesinde bir vatandaş otomobiliyle yolun ortasındaki yavru köpeğin üzerinden geçtikten sonra fırının önünde durup ekmek alarak hiçbir şey olmamış gibi aracına binip yoluna devam etti. Yaralanan yavru köpeğin yardımına ise esnaf Baki Erecek koştu: 'Vicdanım köpeği o şekilde bırakmaya elvermedi'

İçeriğin Devamı Aşağıda

Samur Mahallesi Tekkiraz Caddesi'nde aracıyla ilerleyen emekli polis memuru C.T., yol ortasında duran yavru köpeği ezdi. Birkaç metre sonra otomobilini park edip fırından ekmek alan C.T., ardından aracına binip hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti. 

Otomobilin ezdiği yavru köpek ise acı içerisinde havlamaya başladı. Yaralı köpeğin yanına giden esnaf Baki Erecek, Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı'nı arayarak yardım istedi. 

Yavru köpek, bölgeye gelen ekipler tarafından alınarak Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ne götürüldü. Vücudunda ezilme belirtileri bulunan köpek tedaviye alındı.

Emekli polise 1000 TL para cezası

Emekli polise 1000 TL para cezası

Güvenlik kamerası görüntülerine yansıyan olay sonrası araç plakasından yola çıkan polis, sürücüye ulaştı. Yavru köpeği ezen C.T.'ye Kabahatler Kanunu kapsamında 1000 TL para cezası kesildi.

Yavru köpeği kurtaran esnaf o anları anlattı: 'Vicdanın bırakmaya elvermedi'

Yavru köpeği kurtaran esnaf o anları anlattı: 'Vicdanın bırakmaya elvermedi'

Olaydan önce yavru köpeğin annesi ile oynadığını belirten Baki Erecek, “Ben arabanın ezmesinden önce yavru köpeği görmüştüm. Orada annesi ile birlikte oyun oynuyordu. Köpeği sevdikten sonra dükkanıma gittim. Dükkânımda otururken bir süre sonra dışarıdan acı içinde yavru köpek sesi geliyordu. Ben de dayanamayıp yavru köpeğin yanına gittim. Arkadaşlara köpeğe ne olduğunu sordum. Onlar da bana arabanın ezdiğini söylediler. Vuran aracı sorduğumda onun gittiğini söylediler. Vicdanın köpeği o şekilde bırakmaya elvermedi. Can havliyle arka ayakları sürüklenerek park halindeki araçların altına giriyordu. Daha sonra bir esnaf arkadaşımızın dükkanına girdi. Daha sonra oraya karton kutu götürerek, köpeği onun içerisine yerleştirerek, kendi dükkanımın oraya getirdim. Ardından yetkilileri arayarak yardım istedim. Sağ olsunlar veteriner araç göndererek yavru köpeği alıp götürdüler” dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
53
30
19
3
3
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
har

Devletten aldığın her bir kuruş emekli parası ananın amına girsin

Sabahci

Bu haberi yapan arkadaş polis kelimesini küçük yazmışsın büyük yazki daha çok dikkat çeksin devletine milletine düşman olduğunu iyice belli et..

RAMMİZDAYİ

haberin başlığına emekli polis olduğunu belirtemde safım belli olsun zavallısın editör

Bado Akl Akl

yazdım yazdım sildim boşver ya sen takil