Görüş Bildir
Haberler
HDP'li Garo Paylan'ın 'Sevgili Demirtaş' Sözü Suç Sayıldı

HDP'li Garo Paylan'ın 'Sevgili Demirtaş' Sözü Suç Sayıldı

Meclis'e gönderilen fezlekede HDP'li Garo Paylan'ın 'Sevgili Selahattin Demirtaş' ifadesi 'suçu ve suçluyu övmek' sayıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TBM'ye gönderilen fezlekede HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın 'Sevgili Selahattin Demirtaş için, Figen Yüksekdağ için ve sevgili Leyla Güven' sözleri, 'suçu ve suçluyu övmek' olarak değerlendirilerek dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

"Çok sevgili Demirtaş deyince ne oluyor?"

Garo Paylan fezlekedeki bu suçlamayı Twitter hasebından tiye aldı. Paylan, 'Sevgili Selahattin Demirtaş’a, 'Sevgili Selahattin Demirtaş' demem fezlekede suç sayılmış. İlahi Sevgili Selahattin Demirtaş. :) Çok sevgili Selahattin Demirtaş deyince ne oluyor?' dedi.

Ne demişti?

Ne demişti?
İçeriğin Devamı Aşağıda

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Diyarbakır’da yaptığı ve yargılamaya konu edilen konuşması şöyle: 

'Sevgili Selahattin Demirtaş’ın sözünü bir kere anlatmamız gerekiyor, bir kere daha ama bu sefer en güçlü şekilde anlatmamız gerekiyor. Her birey tekrar barışa verilmiş bir oy olacak, çünkü Süleyman Soylu ne diyor; ya lütfen diyor, size yalvarıyorum diyor, bizim boynumuzu bükük çıkarmayın diyor, yalvarıyor. Çünkü halkı sonsuzluğa, sokak yürüyüşlerine mahkum ettiler. Şimdi değerli arkadaşlar, o zalimlere bu pazar gereken dersi hep beraber ve güçlü şekilde verecek miyiz? (...) Bu pazar da sevgili Selahattin Demirtaş için, Figen Yüksekdağ için ve sevgili Leyla Güven için en güçlü dersi vereceğimize güveniyorum.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
30
26
4
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Suçtur tabii. Teröristi savunmak suçtur.