Görüş Bildir
Haberler
Ellerini Kelepçelediler! Yunanistan'ın Denize Attığı Üç Sığınmacı Hayatını Kaybetti

Ellerini Kelepçelediler! Yunanistan'ın Denize Attığı Üç Sığınmacı Hayatını Kaybetti

İzmir'in Çeşme ilçesinden botla Sakız Adası'na geçmeye çalışan ve Yunanistan güvenlik güçleri tarafından geri yollanan 3 sığınmacı yaşamını yitirdi, 3 kişi kurtarıldı. Alınan ilk ifadelere göre, elleri plastik kelepçelerle bağlanıp darp edilerek eşyalarına el konan sığınmacıların, herhangi bir can salı ve botu olmaksızın doğrudan denize atıldıkları öğrenildi.

Boğaz Adası açıklarında bir grup sığınmacının denizde olduğu ihbarı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri sevk edildi.

Sığınmacılardan 3'ünün hayatını kaybettiği belirlendi, ekipler tarafından 3 kişi kurtarıldı.

Şiddetli rüzgar ve sağanağın etkili olduğu bölgede Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, kayıp olduğu belirtilen 1 kişi için arama çalışmalarına hava ve denizden devam ediyor.

Cenazeler, otopsi için Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesine götürüldü.

Elleri kelepçeyle bağlanmış

Elleri kelepçeyle bağlanmış

İzmir Valiliğinden yapılan açıklamada, Boğaz Adası mevkisinde Yunanistan sahil güvenlik ekipleri tarafından denize atılarak geri itilen 7 kişi için arama kurtarma çalışması yürütüldüğü belirtildi.

Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığınca Boğaz Adası'nda tespit edilen 2 sığınmacı ile denizdeki 2 kişinin kurtarıldığı bildirilen açıklamada, 2 sığınmacının cesedine ulaşıldığı kaydedildi.

Denizden kurtarılan sığınmacılardan birinin kaldırıldığı hastanede öldüğü ifade edilen açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

'Alınan ilk ifadeler doğrultusunda, Yunanistan unsurlarınca elleri plastik kelepçelerle bağlanıp darbedilerek eşyalarına el konan sığınmacıların, herhangi bir can salı ve botu olmaksızın doğrudan denize atıldıkları öğrenilmiştir'

Açıklamada, kaybolan 1 sığınmacıyı arama faaliyetlerinin 4 sahil güvenlik botu, 1 dalış timi ve 1 helikopterle devam ettiği belirtildi.

Soylu'dan açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

'Yunanistan sahil güvenlik birimleri bu gece 7 göçmeni darp edip eşyalarını alıp ellerini plastik kelepçelere bağlayıp can yeleği ve bot olmadan denize, ölüme attı

Sahil Güvenliğimiz 02.55’te 2 göçmeni canlı kurtardı, bir cansız bedene ulaştı. Kayıp olanları aramaya devam ediyor.'

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Chad Thundercock

Oğlum tamam Türkiye süper bir yer değil de bir mülteci niye Yunanistan'a gitmek ister amk. Deli mi lan bunlar? Ne ile karşılaşacaklarına dair gram fikirleri ... Devamını Gör

Cingıl Bellz

Orada kalmıyorlar diye biliyorum. Yunanistan üzerinden de Avrupa'ya geçiyorlar.

V for Valkyr

Türkiye'de rahatlık mı batmış acaba?

arslanoglu

Gidiyorsan 3 kişi değil de 3-5 bin kişi gideceksin en az ki güç olsun vicdan hiç yok yazık ya

Onu da batırıyolar canım. Sahil güvenlikte bir bot motor var, iki saniye içinde bütün yarım ada çizgisini dolaşıyor gözünle takip bile edemezsin. Sesi taa ne... Devamını Gör