Görüş Bildir
Haberler
Elektronik Kelepçe Takılan Emekli Amiral Atilla Kıyat: 'Bu Utanç Bana Ait Değil'

Elektronik Kelepçe Takılan Emekli Amiral Atilla Kıyat: 'Bu Utanç Bana Ait Değil'

Adli kontrol şartı ile serbest bırakılan ve elektronik kelepçe takılan emekli amiral Atilla karara 'Bu utanç bana ait değil' sözleriyle tepki gösterdi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Montrö Sözleşmesi ile sarıklı ve cübbeli amiral fotoğrafları üzerine açıklama yapan 104 emekli amiralden 14’ü hakkında ‘Suç işlemek için anlaşma’dan soruşturma başlatılmıştı. 

10’u 6 gün Emniyet’te tutulduktan sonra, ifadeleri alınan 14 emekli amiral adli kontrolle bırakılmıştı. Ardından amirallere il dışına çıkmamaları için elektronik kelepçe takılmaya başlanmıştı.

 Bacağına elektronik kelepçe takılan emekli amiral Atilla Kıyat, sosyal medya hesabından duruma tepki gösterdi.

“Hiçbir gücün kelepçe takamayacağı beynimin onuru bana ait”

Kıyat, “12 yılı amiral olarak, 43 yıl üniformamı şerefle taşıdım. Kıbrıs gazisiyim. Bugün elektronik kelepçe takılan bacağımın utancı bana ait değil. 80 yaşıma kadar kelepçe takılamayan ve ölünceye kadar da hiçbir gücün kelepçe takamayacağı beynimin onuru ise bana ait” ifadelerini kullandı.

Kezek de tepki göstermişti

Kezek de tepki göstermişti

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar'a konuşan gözaltına alınan 10 emekli amiralden Atilla Kezek de, “65 yaşındayım. 37 sene devlete fiilen hizmet ettim. Karşılığında bilezik taktılar. Sadece üzgünüm. Hem milletim hem devletim hem şahsım adına üzgünüm. Ülkemizin başta korona olmak üzere bu kadar problemi varken, bizim bütün samimiyetimizle, içten, ülkemiz için kaleme aldığımız 2-3 paragraflık bir basın duyurusu bir hafta ülkenin gündemini işgal etti. Vakit kaybetti ülke” diyerek tepkisini dile getirmişti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
17
9
8
3
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
V for Valkyr

Ergenekon kumpası - 2 vizyonlarda...

coldekikutupayisi

astsubay öldüğü zaman ailesine telefon açan erdoğan sizin yüzünüzden öldü sorusuna "e o zaman oğlunuzda bu mesleği seçmeseydi" demişti... Bunun bir meslek ol... Devamını Gör