Ekşi Sözlük Sordu, CHP Lideri Yanıtladı: Kılıçdaroğlu'nun Sözlük'te Yanıtladığı 18 Soru

 > 
27bPAYLAŞIM

7 Haziran öncesinde de Ekşi Sözlük yazarlarıyla buluşan Kılıçdaroğlu, bu akşam 'yine ben!' dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun ilk mesajı;

Hepinizin bildiği gibi 7 haziran seçimleri öncesi siz sözlük yazarlarıyla bir araya gelmiş ve vaktimiz yettiğince sorularınızı cevaplamaya çalışmıştım. Benim için oldukça verimli geçen bu buluşmanın ardından, siz gençler adına önemli olan birçok şeyin farkına vardım. Örneğin, gss prim borçları... Bu konuda parti olarak elbette çalışmalarımız vardı, ancak özgür, tuttuğunu koparan, heyecan dolu olması gereken siz gençlerimizin, gss prim borcu garabetiyle kafalarının ne kadar meşgul edildiğini sizden gelen onlarca soru sayesinde daha da kapsamlı ve yakın olarak bir kere daha gördüm. Bazen gözümüzün önünde olan şeyleri bile fark edemeyebiliyoruz. Sizin gibi parlak gençlerin farklı, aykırı fikirleri benim için çok önemli. Ekşi sözlük, bu fikirlere en kolay ulaşabileceğimiz mecralardan biri. Bu yüzden tekrar sizinle bir araya gelip seçim sonrasındaki çalışmalarımız için fikirlerinizi almak istiyorum.

Sevgilerimle,
Kemal Kılıçdaroğlu

1. Ülkemizde yaşayan Suriyeliler ile ilgili geleceğe dönük bir politikanız var mı?

2. İktidar olursanız Saray'ı ODTÜ'ye vereceğinizi açıklamıştınız, bu beyanınız geçerli mi?

3. Ben evine, ailesine bağlı bir engelliyim. Evde dahi olsak hem kendimize ve ülkemize katkıda bulunmak istiyoruz. Bu manada yapabilecekleriniz nelerdir?

4. Saat farkından dolayı seçim hilesi olabilir mi? CHP, oyları korumak için tedbir aldı mı?

5. Baraj sıkıntısı yüzünden 'mecburiyetten' başka partilere yönelen seçmenlere hakkınızı helal ediyor musunuz?

6. Ne olacak bu Beşiktaş'ın hali?

7. İktidara geldiğinizde HSYK yapısında değişiklik yapmayı düşünüyor musunuz?

8. Muhafazakar insanların korkularına, taleplerine doğru cevaplar vermediğinizi düşünüyor musunuz?

9. Passolig konusunda düşünceniz nedir?

10. RTÜK'le ilgili bir çalışma olacak mı?

11. Muhafazakar seçmen, inanç anlamında özgürlükten yana tavır takınmayacağınızı düşünüyor. İktidar olursanız türban serbest olacak mı?

12. Çok şükür iş buluyoruz da, kız bulamazsak size başvuralım mı?

13. Enerjide dışa bağımlılığı azaltmak adına CHP'nin politikaları nelerdir?

14. Meclis'te 5. parti iddiaları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

15. 'Askerdeyken sigorta primlerinin yatması' önerinizin ne faydası olacak?

16. İktidar partisinin seçim vaatlerinizi kopyalamasına ne diyorsunuz?

17. Eğitim ve sağlık sistemiyle ilgili planlarınız nelerdir?

18. PKK bir terör örgütü müdür?

Sözlük'teki soru-cevap faslının ardından, Kılıçdaroğlu Twitter'da paylaştığı bu fotoğrafla veda etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
notyetktu

Sayın Rüçhan Güler Bey: türk insanı, cahil kesim vs biraz daha bilinçlense de… bu ülkenin %49 undan daha kültürlü olduğun için seni tebrik ediyorum.Nasıl bu kadar aydınlandığını bizimle de paylaş isterim. inanılmaz projelere adım atıp bir olmamızı sağlayacak… pardon da hangi proje. Yukarıdaki soruların hangisine bir projeyle cevap vermiş zatı muhterem? bize ve bizden sonraki genç nesillere güzel bir TÜRKİYE bırakacak… bize bıraktıklarından kurtulmak için 13 senedir uğraşıyoruz da yeni toparlanmaya başladık. Kemal KILIÇDAROĞLU'na ihtiyacımız var... çok ihtiyacın varsa yanına al. Bizden uzak olsun da. Siyasetten nefret ettim, dinlerden soğudum, futbolun insanlar üzerinde yarattığı vahşi etkiyi kınadım vesaire ama CHP bence şuan en Türkiye olan parti. En insan olan parti... Şu son cümlen gerçekten bana ışık tuttu. Kendi içinde yine kendisiyle bu kadar çelişen ifadelerin yer aldığı bir cümle daha bilmiyorum. Şimdi ne kadar kültürlü olduğunu daha iyi anladım.

kecimser-dusler

attığım yorumlara küfürle karşılık veren herkese gelsin bu yorumum. "NE KOYDUK BEEE!!"" :D onlar kendisini biliyor

notyetktu

yukarıda sorulan soruların hiçbirisinin altında cevap yok. sorular sorulmuş ancak cevap verilmemiş: soru:Türkiyedeki suriyeliler hakkında birşey düşünüyormusunuz? cevap:suriyenin yeniden imarı için AB den finasman gelmeli. ayrıca Kılıçdaroğlu üniversitelerdeki türban sorununu ne zaman çözmüş pardon da? Bir de sormak alzım iktidar olabileceklerine kendisi inanıyor mu? Bilmem kaçıncı seçim olmuş halen sorumluluğumuz daha da arttı diye beyanlar. Bir gidin de ülkenin önü açılsın. Ülkede büyük bir yönetim boşluğu değil, büyük bir muhalefet boşluğu vardır.

kadir-iskenderoglu

mario gomez cha cha cha rgegwthrtherthsdrgethw

Gizli Kullanıcı

Kendi destekçilerine konuşmuş onedio ve ekşisözlüğün çoğunluğunun kime destek verdiği malum zaten. Bence asıl yapması gereken kendisine muhalif partilerin çoğunlukta olduğu platformlar ya da ortamlar(Konya-rize) vs yerlere gidip orada soru-cevap yapmalı. Ayrıca bu adamın meydanlardaki konuşmaları ile buradakiler arasında dünya fark var sanki kendisinin birkaç gömlek üstü birisi cevaplıyormuş gibi.

Görüş Bildir