Ekrem İmamoğlu'ndan 'İsraf Sergisi' ve 'Kayyum' Açıklaması: 'Memleketin Malına Gözümüz Gibi Bakacağız'

 > 
87PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başlattığı 'kayyum' tartışması ile ilgili açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, 'Polemik yapılıyor demiştim, hala o noktadayım' ifadesini kullandı. 

İmamoğlu, HDP'li belediye başkanlarına Atatürk portresi hediye edilmesi sorusuna ise 'Türkiye Cumhuriyeti sınırında kim yaşıyorsa ben ona Atatürk fotoğrafı da hediye ederim her şeyi de ederim. Hediye edemeyenler utansın' şeklinde yanıt verdi.

İmamoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamanın başında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'Başka işlerle uğraşırsan pejmürde ederiz.' ifadesine değinerek şunları kaydetti:

"Üzüldüğüm taraf devlet adamlığı diye bir tanımımız vardır bizim. Çok düşünüp az konuşmayı gerektiren bir pozisyon. Çünkü sizi milyonlarca insan dinliyor etkileniyor. Hatta dünya dinliyor. Dünya dinleyince ülkemiz adına yorum yapıyor. Dolayısıyla ülke içinde söylenen her cümle bizi ilgilendiriyor iyi ya da kötü siyaset alanı bu anlamda büyük bir düzelmeye muhtaç. Herkesin dikkatli konuşmaya insanları oturduğu yerden koltuğunu kullanmadan süreç yönetmeye ihtiyacı var. Başta da dediğim gibi önemsememiştim, polemik yapılıyor demiştim, ben de polemikten beslenmediğimi ifade etmiştim hala o noktadayım. Devlet adamlığının gerektirdiği hususu istiyorum. Söylenen sözler üzücüydü."

İçişleri Bakanı Soylu, İBB Başkanı İmamoğlu'na 'Cahil, Haddini Bil' Dedi ve Ekledi: 'Başka İşlerle Meşgul Olursan Pejmurde Ederiz' - onedio.com
İçişleri Bakanı Soylu, İBB Başkanı İmamoğlu'na 'Cahil, Haddini Bil' Dedi ve Ekledi: 'Başka İşlerle Meşgul Olursan Pejmurde Ederiz' - onedio.com

HDP Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz'a, Atatürk portresi hediye etmesine yönelik eleştiriler de İmamoğlu'nun gündemindeydi.

"Ben Türkiye cumhuriyeti sınırında kim yaşıyorsa ben ona Atatürk fotoğrafı da hediye ederim her şeyi de ederim. Hediye edemeyenler utansın. Biz siyasi kuruluşların güçlenmesini sağlamalıyız. Bunu yarın ülkenin her yerinde Hakkari’de de Kars’ta da yaparım. Kendilerine de tavsiye ederim."

İmamoğlu Diyarbakır'da: 'Kayyum Atanması Gaflet ve Dalalettir' - onedio.com
İmamoğlu Diyarbakır'da: 'Kayyum Atanması Gaflet ve Dalalettir' - onedio.com

İmamoğlu 'israf sergisi' hakkında ise şunları kaydetti 👇

"Benim Yenikapı’yı gidip fotoğraf çekmek diye bir amacım olmaz. Memleketin malına biz gözümüz gibi bakacağız."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir