Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Efsane Film Kaybedenler Kulübü'nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 10 Müthiş Alıntı

 > 
8.6bPAYLAŞIM

Kaybedenler Kulübü, 2010 -dramyapımı komedi türündeki Türk sinema filmidir. Tolga Örnek tarafından çekildi ve senaryosu Mehmet Ada Öztekin ile Tolga Örnek tarafından yazıldı. Türkiye'de 25 Mart 2011 tarihinde 137 kopya ile gösterime giren filmin protagonistleri Kaan rolündeki Nejat İşler, Mete rolündeki Yiğit Özşener ve Zeynep rolündeki Ahu Türkpençe'dir. Film, 1996-2001 yılları arasında Kent FM'de yayınlanan Kaybedenler Kulübü adlı radyo programına dayanmaktadır.[

1. Kaybedecek bir şeyinin kalmaması, özgürlük galiba. Ama bunu kim elde edebilir, kim başarabilir, onu bilmiyorum.

2. Rutine dönüşen her şey, sıkıcıdır aslında. Ya bu yüzden komşunun bahçesindeki çimen bize hep daha yeşil gelir, her zaman.

3. Aşık olmak anlık bir şey. Birden her şeyin çok parlak göründüğü, birden en pastel renklerin bile ısınmaya başladığı, birden tüm yemeklerin, çok daha lezzetli olduğu bir an bu.

4. İnsan karar vererek aşık olmaz. Sadece bir bakar, olmuş.

5. Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir ki?

6. Hiç aradığın şeyi bulduğunda, bulduğun şeyin aradığın şey olup olmadığına dönüp baktın mı?

7. Bazı insanlar, aile kurmaya önem verirler. Bazılarıysa, başka bir takım şeylere değer verirler. Bunlara değer verirken, niye değer verdiğini düşünmez birey... Toplumun içinde erimiş olan birey.

8. Toplum, koleje girmeyi bir değer olarak sunduğu için yok sayma halidir. Koleje girmek için yarışır... Üniversiteye girmek için yarışır... Güzel bir kadınla evlenmek için yarışır. Devamlı bir yarış ve kazanma zorunluluğu... Aslında kazanmak nedir ki?.

9. Yalnız kaldığın o anda, "Ne oldu be? Şimdi ne olacak?" diyorsan, kaybedersin sen. Kaybetmişsin...

10. Doğru zamanda, doğru yerde olmamaklardan oluşur her zaman hayat.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kerem.bayulken

peki neden sözler yanlış :D

brkdmr

bi türlü ön yargılarımı aşamayan filmdir zira demeçler de çok da özgünlük sezemedim gitti, klasik olan şeyleri süslemeye çalışıp giydirmeye çalışma gibi geliyor.

emre-aydinsoy

kadınlar önce senı sen yapan özellıklerıne aşık olurlar daha sonra bunları elinden almak isterler sözunu bekledm ama yoktu

nihanna

sık kullanılanlara eklendi..

srcngrsy

her şeyin başı su.. felsefenin de..

Görüş Bildir