e Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır? DYK Başvuruları Ne Zaman Bitecek?

0PAYLAŞIM

Milli Eğitim Bakanlığı, devlet ve özel okullarda okuyan öğrencilere destekle kursu veriyor. 7, 8, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin yararlandığı kurstan, açık lisede okuyan öğrenciler de faydalanabiliyor. Devam zorunluluğun olduğu DYK kursları için başvurular 23 Haziran itibariyle başladı. Kurslarda derslerin 5’te 1’inde devamsızlık yapan öğrencilerin kayıtları silinecek. Peki, DYK kurs başvuru nasıl yapılır? DYK kurs başvuruları ne zaman bitecek? İşte MEB DYK e kursu ile ilgili tüm bilgileri…

DYK Kurs Başvurusu Ne Zaman Bitecek?

DYK e KURS başvurusu için öğrenci başvurularının alınması: 23-29 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kurslar 5 Temmuz’da başlayacak, 27 Ağustos’ta sona erecek.

MEB DYK E KURS BAŞVURU EKRANI

DYK Kurs Başvuru Nasıl Yapılır?

  • Kurslara; resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 32 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen öğrenciler dâhil ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler ile genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencilerinden; 7'nci, 8 inci, 11 inci ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ve örgün

  • ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir.

  • Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun ya da ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

  • Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar.

  • Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

  • Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

  • Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir