Görüş Bildir

etiket Düz Dünyacılar'ın Vaadi: Antarktika'nın Fotoğrafını Çekene 100 Bin TL Ödül

Anasayfa > Gündem

Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan, Antarktika kıtası görüntülerinin gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü. NASA dahil pek çok kurumun dünyaya sahte görüntüler servis ettiğini söyleyen Özkan, Antarktika kıtasının gerçek fotoğrafını çekene 100 bin TL ödül vereceğini açıkladı.

Dünya'nın düz olduğunu söyleyen Doğukan Özkan tarafından Düz Dünya Derneği  Türkiye'de de geçen yıl kuruldu. Bilim insanlarının tepkisine neden olan bu derneğin kurucusu olan Özkan, Dünya'nın küre şeklinde olduğunu kanıtlayanlar için vadettiği 50 bin TL ödülün ardından şimdi de Antarktika Kıtası'nı görüntüleyene 100 bin TL ödül vereceğini açıkladı.

Bilim insanlarını yalancılıkla suçluyor

Bilim insanlarını yalancılıkla suçluyor

NASA'da görevli Türk astrofizikçi Dr. Umut Yıldız'ın kendisini NASA tesislerini gezdirmek üzere ABD'ye davet etmesine rağmen NASA'nın dünyaya servis ettiği görüntülerin gerçeği yansıtmadığını belirten Doğukan Özkan, adeta görüntü savaşı başlattı. Yalancılıkla suçladığı bilim insanlarına meydan okuyan Doğukan Özkan, küre dünya modelindeki görüntüler ve düz dünya modelindeki çizimlerle Antarktika'nın dünyanın etrafını çevreleyen buzullar olduğunu söylüyor.

Kıta fotoğrafını çekene para ödülü

Özkan iddiasını ve para ve ödülünü şöyle aktarıyor:

'Gerçek diye anlatılan Antarktika kıtası güneyde bir parça olarak yer alıyor fakat düz Dünya modelinde, Dünya'nın etrafını çevreleyen buz dağlarıdır. Yani aslında bir kıta değildir. Elimizdeki teknolojiyle uçuş rotalarına baktığımızda hiç bir uçak Antarktika kıtası üzerinden geçmez. Çünkü burası anlatıldığı gibi bir kıta olmadığı için geçilmesi teknik olarak mümkün değil. Gerçek Antarktika, Dünya'nın etrafındaki buzullardır. Bunun aksini ispat edecekler için 100 bin TL ödül hazır. Derneğimiz tarafından anında ödeme yapılacak.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
515
148
67
62
18
17
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
feyk

antartikaya gitmeye gerek yok. kendisine basit matematikle kendi haritasi uzerinden ispat yaparim. gosterdigi duz dunya haritasina gore en uzun ucus mesafesi... Devamını Gör

Baysangur of benoa

1950: Gelecekte uçan arabalar olacak 2019: dÜnYa dÜzDüR aRkAdAşLaR

Pasif Kullanıcı

Aptallik da bir psikolojik rahatsizlik kabul edilip tedavi edilmeli.